REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Buchlovice a okolí

Do krásného prostředí chřibských lesů se můžeme vydat na víkendový výlet nebo zde můžeme strávit celou dovolenou a stále budeme příjemně překvapeni. Už v samotných Buchlovicích je řada možností pro příjemné strávení volného času.

Jsou tady dostatečné ubytovací kapacity, bohatá nabídka k rekreaci v části obce Smraďavka, uprostřed lesů, s vodními plochami ke sportovnímu rybaření i vodním sportům, možnosti cykloturistiky atd.

Ve Smraďavce jsou také známé lázně Leopoldov. Leží na žluté turistické značce a na dálkové cyklotrase Moravská vinná.

REKLAMA

Buchlovice

Uprostřed Buchlovic se nachází barokní zámek s krásným parkem. Kromě prohlídky zámku a parku, zde můžeme navštívit výstavu fuchsií, která zde každoročně probíhá a další výstavy, které jsou v nabídce kulturního léta (např. výstava keramiky v prostorách bývalé konírny).

Milovníci dobrého vína budou potěšeni s nabídkou zámecké vinotéky. A my, kteří chceme lépe poznat i okolí můžeme dále navštívit Muzeum Podhradí (poprvé otevřeno v květnu 2006), které vzniklo v prostorách bývalých Panských mlatů, hned vedle vstupu do národní kulturní památky Státního zámku Buchlovice a které je určitým oknem do mikroregionu Buchlov.

Prezentuje se zde 14 obcí mikroregionu. V muzeu je dále umístěno Turistické informační centrum a expozice obce Buchlovice. A teď už je vše jen na nás, pro co se rozhodneme. Do přírody nebo za památkami a nebo obojí?

Můžeme se vydat pěšky na hrad Buchlov, na Barborku, zvolit náročnější „tůru“ na Cimburk, nebo na Břesteckou skálu, Holý kopec nebo Hradisko sv. Klimenta u Osvětiman. Možností je celá řada.

Chřiby jsou velmi zajímavou oblastí z hlediska přírodovědného i historického. Nalezneme zde velmi hodnotné lokality krajinářské i přírodovědné, romantická lesní zákoutí, skaliska, studánky, potoky, hluboká údolí i místa s dalekým rozhledem. Horské pásmo Chřiby jsou nejčlenitějším územím Středomoravských Karpat. Táhne se téměř středem Moravy a oddělují severně položené roviny Hané od jižních rovin Slovácka.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA