REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Březen za kamna vlezem a co duben? Nezůstávejte za kamny a rozhýbejte se s jarem v Ladově kraji

Můžete se zapojit (a možná jste to už udělali) do akce Čistý Ladův kraj. Je součástí celorepublikově organizované akce „Ukliďme Česko“ a probíhá v každé obci v trošku jiném termínu, většinou v první půlce dubna. Potěšitelné je, že nejen díky této akci odpadků na veřejných prostranstvích i v přírodě okolo našich měst ubývá. A naopak přibývá rodin s dětmi a základních škol, které se do akce zapojují. Všem dobrovolníkům tímto velmi děkujeme.

S námi můžete běhat rychle i pomalu, děti, mladí i starší 

V dubnu jsou pro vás připraveny hned tří běžecké závody, které jsou součástí 7. ročníku Poháru Ladova kraje. V sobotu 15. 4. se koná Pyšelský kopeček, kde si můžete užít trailový běh na kratší, delší i ultra dlouhé vzdálenosti (77 km). Trasy vedou většinou lesním terénem. Dle čtenářů svetabehu.cz vyhrál závod titul Běžecká perla 2021 ve Středočeském kraji. V Senohrabech se jako každý rok uskuteční Jarní běh U kanálu. Koná se tradičně ve čtvrtek, tentokrát to bude 20. dubna, a svou trasu tu opět najdou i děti. Poběží se v údolí řeky Mnichovky za bývalým kamenolomem. Více na našem webu a Facebooku Poháru Ladova kraje.

Pojďte se projít na pochod Krajinou barona RInghoffera

Sobota 22. dubna bude patřit již šestnáctému ročníku této tradiční turistické akce. Sraz „pochodníků“ (turisté, cyklisti, koloběžkáři), bude v Mirošovicích na železniční zastávce. Prezence bude probíhat od devíti hodin, a kromě ranních vlaků z Prahy či ze směru od Benešova bude k dispozici i speciální autobusový svoz z Kostelce u Křížků, Kamenice a Velkých Popovic. Slavnostní start bude přesně v o půl desáté a kdo se zaregistruje, dostane na cestu koláče i něco na žízeň. Na trase si budete moci na deseti zastaveních připomenout významného průmyslníka, který se usídlil na Velkopopovicku a Kamenicku, a v našem regionu rozvíjel pivovarnictví. Na zastaveních vás čeká zajímavý program a překvapení ve formě zbrusu nové turistické vizitky (nálepky). Putování organizujeme společně s obcemi na trase a velkopopovickým pivovarem, který pro turisty kromě mimořádných prohlídek a venkovního občerstvení připravil Vepřové hody, takže do cíle přijdete řádně posilněni. Je to potřeba, protože se jedná o 20 km pochod z Mirošovic přes Velké Popovice, Kostelec u Křížků až do cíle na Ringhofferově náměstí v Kamenici, kde na všechny účastníky čeká diplom a odměna. Doufám, že se tam v cíli uvidíme.

REKLAMA

No a první květnový den, který letos vychází na pondělí, a tudíž nám prodlouží víkend, můžete oslavit nejen pusou pod rozkvetlou třešní nebo prací, ale i během, a to ve Struhařově u Mnichovic. Běh Krásné vyhlídky vede po unikátní panoramatické trase stejnojmenné přírodní stezky a je také součástí poháru Ladova kraje. Tak buďte z jara zdrávi a zdraví!

Za Ladův kraj Hanka Bolcková

www.laduv-kraj.cz

facebook.com/laduvkraj 
instagram.com/laduvkraj

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA