Branou muzea do středověku

aneb výstava Doba měst a hradů, jak ji ještě neznáte…
od 16. ledna do 28. března 2010.

Reklama

Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro Vás ve spolupráci s Dětským muzeem v Brně připravily dotykovou výstavu ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů.

Výstava Branou muzea do středověku je interaktivní výstavou, jež umožňuje malým i velkým návštěvníkům vstřebávat informace nejen sluchem a zrakem, ale především hmatem a vlastní aktivní činností. Oproti předchozím ročníkům této výstavy se v letošním roce představí ve zcela novém originálním provedení. Nejen, že bude výstava podstatně rozsáhlejší, ale bude obohacena i o celou řadu nových interaktivních prvků, které ještě lépe přiblíží život našich předků v dávné minulosti.

Proto tedy neváhejte a vydejte se s námi do středověku. Dozvíte se řadu zajímavostí a na vlastní kůži si vyzkoušíte, jak se žilo na hradě, v podhradí i na bitevním poli. Poznáte tíhu brnění i půvab historického šatstva, neboť pro malé i velké návštěvníky jsou zde připraveny repliky dobových oděvů, klobouků a šperků. Na zájemce o válečnou tematiku čeká kolekce zbroje a zbraní, ale také maketa koně k vyzkoušení role válečného jezdce či fragment husitské vozové hradby. K dispozici jsou seříznuté husí brky či gotická vitráž ze skleněných čtverců. Budete si moci vyrobit pečeť, ražbu mincí, zahrát stolní hry a seznámit se s celou řadou dalších zajímavých předmětů, které byly lidem v minulosti k užitku či potěšení.
 

Výstava je vhodná pro výuku i volný čas a samozřejmě pro návštěvníky všeho věku.

Vernisáž výstavy se koná v sobotu 16. ledna 2010 ve 14 hod.

ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů.
Otevírací doba: leden – březen: úterý – neděle 9.00-12.00, 12.30-16.00 hod.
 

Více informací o výstavě na www.cbmpolicka.cz nebo na tel.: 461 723 855.
Akce v Brně
 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama