REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Bohumín letos postaví cyklostezku podél řeky Odry, získal dotaci z kraje

17. 1. 2021

Cyklostezku podél řeky Odry od mostku přes Vrbickou stružku až po Antošovickou lávku postaví letos město v Bohumíně-Pudlově za finanční pomoci Moravskoslezského kraje. Trasa měří tři čtvrtě kilometru a za její vybudování zaplatí Bohumín čtyři miliony korun. Zhruba třetinu částky uhradí radnice z krajského programu na podporu rozvoje cykloturistiky. Práce začnou v březnu, hotovo by mělo být do konce října.

Stezka v městské části Pudlov bude 751 metrů dlouhá a tři metry široká. Povede podél řeky Odry mimo automobilovou dopravu v místech zpevněné cesty. „Cyklostezka z asfaltobetonu se z jedné strany napojí na cyklostezku E, která vede kolem Vrbického jezera a je zakončena mostkem přes Vrbickou stružku. Z druhé strany se u Antošovické lávky napojí na cyklotrasu 6109, po níž je dále možné pokračovat směr Poodří nebo na opačnou stranu do Polska,“ uvedla projektová manažerka bohumínské radnice Hana Gonsiorová.

Do výstavby cyklostezky se město může pustit i díky tomu, že získalo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje. „Finanční podpora se týká jak projektové přípravy, tak samotné realizace. Na samotný projekt nám kraj dal 165 tisíc korun, což je 65 procent z celkové částky. Náklady na stavbu odhadujeme na čtyři miliony korun, kraj by nám měl uhradit 34 procent,“ doplnila Gonsiorová s tím, že právě probíhá výběrové řízení zhotovitele.

REKLAMA

Díky nové cyklostezce se příznivcům aktivního trávení volného času zpříjemní jízda směrem na Ostravu. „Splníme tak náš záměr propojit řeky Odru a Ostravici cyklostezkou v kvalitním povrchu vhodném nejen pro cyklisty, ale také pro bruslaře. Od Starého Bohumína se dostanou pohodlně až ke Koblovskému mostu, odkud mohou pokračovat dále po ostravských stezkách podél Odry či Ostravice,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Vloni město vyznačilo cyklistický úsek od Antošovické lávky směrem k dálničnímu mostu a na parkoviště u Vrbického jezera novými dopravními značkami. „Fakticky tak došlo k prodloužení místní cyklotrasy C, která vede k Antošovické lávce z centra Bohumína,“ dodal Macura.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA