REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav
V okolí

Benátské náměstí sv. Marka se ocitlo pod vodou, v létě je to neobvyklé

9. 8. 2021

Benátské náměstí sv. Marka se v noci na dnešek ocitlo až metr pod vodou. V létě se to děje výjimečně, obvyklá je acqua alta (vysoká voda) ve městě na laguně na podzim a v zimě. Radost z neobvyklého jevu měly především děti, které se čvachtaly ve vodě, a turisté s botami v rukou brodící se vodou, popsala atmosféru agentura Reuters.

Vysoká voda způsobila historickému italskému městu v listopadu 2019 škody za stovky milionů eur. Nynější záplavy jsou méně ničivé. Zato dvojice na slavném náměstí tančily téměř po kolena ve vodě za doprovodu piana.

Benátské záplavy způsobuje kombinace faktorů posilovaných klimatickou změnou. Hladina moře stoupá a také přílivy jsou neobvykle vysoké, zatímco země ve městě se postupně propadá.

REKLAMA

Loni v říjnu byly poprvé uvedeny do provozu protipovodňové bariéry. Jsou určeny k zadržení potenciálně velmi ničivých vzedmutí moře o výšce více než 130 centimetrů. V neděli tak použity nebyly.

Benátky pod vodou – léto 2021

REKLAMA

– zdp mka

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA