Bechyně – ideální místo pro vaši dovolenou

V samém srdci Jižních Čech je místo, kde můžete prožít nezapomenutelné chvíle a užít si opravdový odpočinek. Tím místem je resort Panství Bechyně.

Reklama

Celý resort zahrnuje 4982 hektarů vlastních lesů, 282 hektarů rybníků, areál zámku Bechyně a další nemovitosti na Bechyňsku. Hlavní činností společnosti, která byla založena v roce 1993 a vznikla na majetku bývalých velkostatků Bechyně a Opařany, je lesnictví a obchod se dřevem. Prostředky z této činnosti jsou využívány především na údržbu a zušlechťování lesů a dále pak na financování obnovy zámeckého komplexu a dalších nemovitostí.

Neodmyslitelnou součástí Panství Bechyně je i myslivost, provozovaná ve čtyřech vlastních honitbách, z nichž nejvýznamnější je Obůrka Bechyně, která je uznána pro chov mufloní a dančí zvěře. Ta zde dosahuje nejvyšších bodových hodnot.

V bývalé Černické oboře nedaleko Bechyně bylo vybudováno jedinečné 9ti jamkové golfové hřiště, nejstarší v Jižních Čechách. Turisté přijíždějící do Bechyně a jejího okolí se mohou ubytovat v hotelu Panská přímo na bechyňském náměstí nebo si užít klid a mír uprostřed přírody v penzionu Černická obora či v Černické hájence. Z pobytových balíčků, které resort nabízí, si jistě každý vybere to pravé.

Po rozsáhlých opravách v devadesátých letech byla veřejnosti zpřístupněna i expozice zámku Bechyně. V zámeckém areálu jsou pravidelně pořádány umělecké výstavy či kulturní akce, stejně tak je využíván i prostor bývalé zámecké sýpky jako galerie. V zámeckém parku můžete nyní a až do konce září navštívit výstavu soch mezinárodních umělců a v zámecké galerii je připravena výstava výběru současných tvůrců ze sbírky investičního fondu Artefin.

Většinu prostor zámku Bechyně i celý areál nedalekého Černického zámečku je možné využít pro nejrůznější soukromé či společenské akce.

Pokud tedy stále ještě nevíte, kam vyrazit na výlet či dovolenou, Bechyni rozhodně nesmíte minout.

www.resort-bechyne.cz

Facebook a Instagram: @panstvibechyne

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama