BAROKNÍ LITOMĚŘICE, v létě lákají na věže, kostely i výbornou kávu za jednu cenu

Královské město Litoměřice je po zásluze perlou Českého středohoří. Spojováno je především s vínem, krásnou architekturou a Karlem Hynkem Máchou.

V sezóně (od 26. června do 16. září) je navíc přichystán Okruh církevní památky, který zahrnuje celkem osm krásných návštěv místních barokních kostelů a sakrálních vyhlídek –  katedrálu sv. Štěpána, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstování Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici Severočeské galerie výtvarného umění a městskou vyhlídkovou věž Kalich na budově radnice.
Cenově velmi příznivý voucher za 150 Kč v hodnotě běžných tří vstupů lze nyní využít na všech osm památek. Zakoupit ho je možné v Infocentru Litoměřice, v kostele Všech svatých nebo v katedrále sv. Štěpána.
Reklama

Na jednotlivých památkách si mohou turisté dopřát i odborný výklad od mladých průvodců z řad studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Děti od 6 do 15 let pak zaplatí 75 Kč, studenti, senioři, majitelé ZTP a ZTP/P 115 Kč. Pro děti bude stejně jako v předchozím roce k dispozici tištěný Hravý průvodce, který jim vybrané památky přiblíží zábavnou formou.

Do zakoupených voucherů budou návštěvníci sbírat razítka. Po získání již tří razítek, mohou turisté čerpat zdarma odměnu v podobě třetinky piva v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo si vychutnat kávu v hodnotě 50 Kč dle vlastního výběru ve Fér Kafe v parku Václava Havla. Na každý voucher je možné čerpat 2 odměny.

Pokud se do Litoměřic vypravíte koncem června, můžete Okruh církevní památky spojit s vinařskou akcí – Putování za víny Brány Čech (30. 6.).  Z Malých Žernosek do Lovosic proti proudu Labe si na trase dlouhé 3 km ochutnáte na pěti zastaveních vína z okolních vinic. Akci je možné ukončit v Lovosicích v lesoparku Osmička na hudebním festivalu Altros.

Více informací na www.stredohori.cz
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama