Autem do Chorvatska – kudy a jak se vydat?

Každý rok celá řada Čechů vyráží vlastním vozem do tolik oblíbeného Chorvatska. Není divu! Tuhle zemi jsme si pro její krásné moře, přírodu, výborné jídlo i pohostinné obyvatele doslova zamilovali. Máme pro vás informace o tom, jak se na cestu připravit, i kterou trasou se do Chorvatska vydat. Nabídneme vám také nejvhodnější cestovní pojištění na míru.

Kudy autem do Chorvatska

Reklama

Při cestování autem do Chorvatska vlastním vozem máte na výběr ze dvou možných tras. A to přes Rakousko a Slovinsko, nebo přes Slovensko a Maďarsko. Volba samozřejmě záleží na tom, odkud budete vyjíždět, a jaká je vaše cílová destinace.

Trasa přes Rakousko a Slovinsko

Jde asi o nejrychlejší cestu, na které se navíc vyhnete tunelům s vysokými poplatky. Počítejte jen s opravami a zúženími na české D1, které vás mohou trochu zdržet. V Rakousku si pak dejte pozor na dodržování rychlostních limitů, i když se kvůli nim cesta trochu protáhne. Na druhou stranu se v této alpské zemi můžete těšit na kvalitní a bezpečné cesty s ohleduplnými řidiči. Pohodové řízení vás čeká i ve Slovinsku, kde navíc stojí za to udělat si přestávku a pokochat se místní nádhernou přírodou.

Cena dálničních známek v Rakousku a ve Slovinsku:

RakouskoZnámka na 10 dní237 Kč
SlovinskoZnámka na 30 dní741 Kč

Trasa přes Slovensko a Maďarsko

O něco menší počet cestovatelů se vydává přes Slovensko a Maďarsko, případně je tato volba vhodná také pro ty, kdo do Chorvatska cestují z východní části České republiky. I zde vás bude čekat krátký průjezd Slovinskem, proto se držte cesty přes město Lendava, abyste nenajeli na zpoplatněnou dálnici. Dálničním poplatkům se můžete také vyhnout v Maďarsku, a to v případě, kdy se vydáte přes Mosonmagyaróvár přímo na jih na Szombathely.

Cena dálničních známek na Slovensku a v Maďarsku:

SlovenskoZnámka na 10 dní247 Kč
MaďarskoZnámka na 10 dní455 Kč

V samotném Chorvatsku pak počítejte s úhradou mýtného, které se odvíjí od úseku, který se chystáte ujet.

Kde cestou do Chorvatska tankovat

Sami víte, že ceny pohonných hmot se aktuálně mění doslova ze dne na den. Obecně se dá ale říct, že cena benzínu i nafty je u nás stále o něco nižší než ve státech, kterými se cestou do Chorvatska projíždí. Tedy kromě Maďarska, kde jsou pohonné hmoty přeci jen o něco nižší.

Pokud vás zajímá přehled toho, na kolik vás cesta autem do Chorvatska může vyjít, podívejte se na náš článek, ve kterém jsme nastínili srovnání nákladů na cestu do Chorvatska dle výběru trasy.

I na dovolené myslete na své bezpečí

Pokud si své chvíle volna chcete opravdu užít bez starostí, sjednejte si před cestou kvalitní cestovní pojištění, které se o vás postará při nejrůznějších nesnázích, jako šlápnutí na mořského ježka, střevní onemocnění, úraz, stejně jako potíže spojené s onemocnění covid-19.

V případě, že se do Chorvatska chystáte autem, měli byste do svého cestovního pojištění “přibalit” i autoasistenci. Vyřeší za vás problémy při defektu pneumatiky, poruše vozu, zajistí odtah do servisu i náhradní auto. A to se vyplatí, nemyslíte?

Pro aktuální přehled těch správných produktů se podívejte na online kalkulačku cestovního pojištění a pusťte se do balení kufrů!

Redakce Top-Pojisteni.cz

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama