Advent v srdci Kolína

Využijte adventních dní k návštěvě královského města Kolína. Při procházce tajemným Bartolomějským návrším na vás dýchne atmosféra naší slavné minulosti a poetická nálada historického Kolína. Tu pravou sváteční náladu navodí také řada adventních akcí, které město připravilo.

Reklama

Tradiční rozsvícení vánočního stromu a zapálení první adventní svíčky proběhne na Karlově náměstí první adventní neděli 28. listopadu. Každou další neděli pak bude slavnostně rozsvícena další svíčka. Druhé adventní zastavení u vánočního stromu bude doprovázet historický mikulášský průvod městem a čertovský rej, třetí a čtvrtou zpříjemní koncert Jakuba Smolíka či Petra Koláře.

Vánoční trhy budou na Karlově náměstí od 30. listopadu do 11. prosince, každý den od 9.00 do 18.00 hodin. Přijďte ochutnat tradiční dobroty a potěšit sebe nebo blízké nákupem především vánočních výrobků.

Foto: ©Kolín

Celoročně vás zveme k návštěvě areálu rozprostírajícího se kolem chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně a k procházce kolem hlavní městské hradby, po místech, kde býval dříve hřbitov nebo kudy chodil Jakub Krčín do školy. Kdo má chuť být chvíli stranou od ruchu centra města, neměl by areál Bartolomějského návrší vynechat. Regionální muzeum v Kolíně připravilo řadu zajímavých výstav včetně tradiční expozice Vánoce v měšťanském domě. Tu najdete v Červinkovském domě taktéž u chrámu sv. Bartoloměje.

Ale i jiné kolínské památky jsou v zimní sezoně připraveny na své návštěvníky, např. rozhledna Vodárna nabízí z nejvyššího patra výhled na značnou část Polabí a při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na zasněžené vrcholky Krkonoš.

Přijeďte se přesvědčit, že město Kolín má i v době adventu co nabídnout.

Více tipů na vánoční akce i tipy na výlety najdete na www.mukolin.cz a www.kutnohorskokolinsko.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama