3 tipy kam na nevšední výlet a jaké vybavení pořídit před cestou

Také máte někdy pocit, že jste snad všude byli a všechno viděli? Lámete si hlavu, kam příště vyrazíte na výlet a Karlštejn, ani návštěva Českého Krumlova Vás už neláká? Máme pro Vás několik tipů na výletní místa neprávem opomíjená a navíc představení jedné vychytávky, tzv. outdoor powerbanky, bez které se dnes už jen málokdo obejde.

Reklama

A co, že je to vlastně ta powerbanka? Jednoduše řečeno je to externí nabíječka na mobil, tablet, GPS a další zařízení. Doba kdy Vám mobil vydržel nabitý i týden je pryč a protože dnešní telefony slouží často i jako fotoaparáty, GPS navigace a zdroj informací všeho druhu je náhradní dobíječka baterií opravdu vítaným pomocníkem. Trh nabízí různá zařízení, ale pro cestovatele a milovníky přírody se nejvíce hodí outdoor powerbanka. Její výhoda spočívá především v tom, že je odolná proti vodě, prachu a nárazům. Pokud zvolíte Outdoorovou externí nabíječku R 800 s kapacitou 9000 mAh, můžete svůj chytrý telefon nabít na 100% až 3x (zkoušeno na IPhone 5S). Zároveň má i LED svítilnu a funkci SOS. Tuto cestovní powerbanku seženete na eshopu geret.cz. Jak v budoucnu řešit stále chybějící energii mobilních zařízení je tedy už jasné, teď jen vybrat kam zajet na výlet.  Nechte se inspirovat našimi tipy za skrytými památkami České republiky.

Baťův kanál s jedinečnými technickými památkami

Vydáte-li se do zlínského kraje, navštivte tuto historickou vodní cesta vybudovanou ve 30. letech 20. století firmou Baťa ze Sudoměřic do Otrokovic. Trasa čítá 53 km a nachází se na ní více než 13 plavebních komor, u kterých jsou postaveny typické Baťovy domky pro obsluhu. Za návštěvu stojí technický Výklopník v Sudoměřicích, kam je možné zajít na prohlídku.  Baťův kanál můžete splout na kánoích, půjčit si motorový člun, stát se kapitánem na hausbótu či využít nabídky některé z velkých výletních lodí. Atraktivitu této oblasti doplňuje hustá síť cyklostezek v okolí. Hlad a žízeň tu člověk zažene nejen ve stylových přístavech, ale jak je na Moravě dobrým zvykem, tak i v místních vinných sklípcích.

Cesty skla aneb interaktivní návštěva sklářského umění

Středočeský kraj ukrývá zajímavou technickou památku, která mnohé překvapí. Znovuobnovená sázavská sklářská huť František je místo, kde se na každém kroku dozvíte něco zajímavého. Na začátku je písek a na konci skleněná nádhera…vše co se děje mezi tím uvidíte v této unikátní sklárně na vlastní oči a navíc si sklářský um můžete i vyzkoušet. Součástí hutě František je i expozice skla IGS, neboli expozice toto nejlepšího co vzniklo v rámci Mezinárodního sklářského sympozia.

Co Čech to pivař aneb výlet do Chrámu chmele

Chcete-li odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, pak chrám chmele v Žatci je určen právě vám. Čeká Vás tu vyhlídková věž Chmelový maják, Labyrint s pokladem zdejšího regionu, muzeum s největší expozicí svého druhu na světě i chmelový orloj. Dozvíte se zde, proč právě na Žatecku se pěstuje nejlepší chmel na světě a samozřejmě můžete ochutnat i výsledný produkt v podobě dobře vychlazeného piva.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama