2. Poděbradské slavnosti

Setkání rodáků a přátel města

datum konání:27.-29.srpna 2010, Lázeňská kolonáda v Poděbradech

Poslední prázdninový víkend – od 27. srpna do 29. srpna 2010 – proběhnou v Poděbradech historicky druhé „Poděbradské slavnosti“ spojené se setkáním rodáků a přátel města. Od pátku do neděle je pro návštěvníky a obyvatele Poděbrad připraven bohatý kulturní program, který mimo jiné ozdobí hvězdy mající k městu na Labi citový vztah.

Reklama

„Poděbradské slavnosti“ začnou už v pátek odpoledne, kdy všechny rodáky, kteří do Poděbrad zavítají, slavnostně přijme na radnici starosta města Ing. Jozef Ďurčanský. Následovat bude interaktivní přednáška o slavných osobnostech spojených s městem Poděbrady, která bude v režii odbornice na toto téma na slovo vzaté PhDr. Jany Hrabětové. Od 18 hodin pak bude na hlavním pódiu na lázeňské kolonádě probíhat hudebně zábavný večer. Těšit se můžete na slavné osobnosti, které mají k Poděbradům osobní vztah. Pozvání přijala například Marta Kubišová nebo Yvonne Přenosilová. Páteční den pak zakončí unikátní letní kino, které se bude promítat přímo na hlavní scéně. Pro diváky je připraven film režisérky Marie Poledňákové „Líbáš jako bůh“.

V sobotu převezme otěže zábavy Český rozhlas Region, který na kolonádě už tradičně oslaví své narozeniny. Od 10 hodin bude diváky na hlavní scéně bavit Milan Drobný, Ilona Csáková, Josef Laufer, Leona Machálková, Jan Kalousek, Jana Chládková nebo Marek Ztracený. Celým dnem budou provázet moderátoři Českého rozhlasu Region Patrik Rozehnal a Iveta Chlumská, kteří na pódiu jako hosty přivítají také své kolegy z éteru – Naďu Konvalinkovou nebo Eduarda Hrubeše. Také v sobotu večer se bude přímo na hlavní scéně promítat – diváci si budou moci vychutnat letní komedii nejen o víně „Bobule 2“.

V neděli pak v rámci „Poděbradských slavností“ proběhnou „Dny domácího cestovního ruchu“ zaměřené na lázně, relaxaci a zdravý životní styl. Návštěvníci akce se dozví, jak a kde pečovat o své zdraví, na místě budou moci využít přítomnosti rehabilitačních pracovníků, masérů, lázeňských lékařů a výživových specialistů. Představí se velké lázeňské podniky, ale i ty menší, ochutnávat se budou bylinné likéry a teplé lázeňské oplatky. Na podiu bude probíhat celodenní program plný hudby, soutěží a mluveného slova. Lidé si budou moci také přijít do stánku portálu Kudy z nudy pro inspiraci na lázeňskou dovolenou kdekoli v Česku. Každý účastník akce si pak odnese speciální slevovou knížku, která mu umožní návštěvu vybraných lázeňských provozů za zvýhodněnou cenu. K tanci a poslechu zahrají Eva Pilarová, Jakub Smolík, Karel Kahovec, Pavel Vítek, Petra Černocká nebo skupina Rangers.

V neděli také budou pro veřejnost otevřeny dveře na městském úřadu a na většině poděbradských škol. Zájemci tak budou moci nejen nahlédnout do zákulisí školních lavic, ale také se budou moci informovat o výuce jednotlivých oborů nebo se seznámit s fungováním úřadu.

Všechny návštěvníky a obyvatele města tedy srdečně zveme poslední srpnový víkend na lázeňskou kolonádu a věříme, že druhý ročník Poděbradských slavností bude minimálně stejně úspěšný jako ten první, kdy jsme touto akcí založili krásnou tradici, která pomůže v budování dobrého jména města Poděbrady.

Více informací včetně programu naleznete zde!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama