Sportovní areál Harrachov

Ski areál Harrachov patří k nejznámějším lyžařským střediskům v západních Krkonoších. V podsatě se jedná o tři samostatné lyžařské areály: Čertova hora, Zákoutí a Amálka. V areálu najdete i další zimní vyžití. Velmi oblíbená je i zdejší sáňkařská dráha.

Reklama

Čertova hora

Čertova hora má celkem čtyři sjezdovky různých obtížností – 2 červenou, 1x modrou a 1x černou, které jsou nahoře propojeny. Celkově měří všechny sjezdovky 6,5 km. Na všech sjezdovkách je zasněžovací systém.

Zákoutí

Skiareál Zákoutí je lyžařský areál vhodný svým terénem zejména pro nenáročné lyžaře a začátečníky. Najdete 3 tratě a lyžařskou školu. Probíhá tu večerní lyžování a i zde je areál v případě potřeby zasněžován technickým sněhem.

Amálka

Lyžařský areál Amálka disponuje širokou, 400 m dlouhou, červenou sjezdovkou, která je vhodná pro lyžaře všeho druhu. Probíhá zde také večerní lyžování.

Co dělat, když nelyžujete

Pokud zrovna nepatříte k fanouškům sjezdového lyžování a láká vás příroda a pohled na zasněženou horskou krajinu, nabízí Harrachov malým i velkým sportovcům desítky upravovaných běžeckých tras. Jedna z nejoblíbenějších, kterou zvládnou i rekreační běžkaři, vede z Čertovy hory na Ručičky, odtud po Kladové cestě na Krakonošovu snídani a podél Mumlavy zpět do Harrachova. Zdatnější lyžaři s oblibou vyráží z Ručiček přes Dvoračky do sedla Lysé hory a dál na hřebeny Krkonoš.

Na pěší výlet se můžete v Harrachově vydat například na nedaleký Mumlavský vodopád, největší vodopád v Krkonoších, jehož voda se propadá do hloubky téměř deseti metrů.

Přijďte pobejt!

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama