REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Park Podviní

Tento rozsáhlý, pěkně upravený park byl veřejnosti otevřen až v roce 1998. Nachází se ve Vysočanech, mezi ulicemi Podvinný mlýn, Sokolovská a Rubeška.

REKLAMA

Původně zde stála Podvinská tvrz, poslední zprávy o ní máme z roku 1609, kdy byla již pustá. Později stával v těchto místech Vysočanský zámeček se zahradou a ovocným sadem. V 60. letech 20. století byl však v tak žalostném stavu, že musel být zbourán. Zahrada, která již byla v té době pustá, tak začala pustnout ještě víc. Mnohá místa byla neprostupná, plná náletových dřevin.

V 90. letech 20. století se zrodila myšlenka využít pozemek k vybudování městského parku. Stará zámecká zahrada byla upravena a zregenerována, vzácné letité dřeviny byly zachovány, rovněž tak původní jezírka. Dominantou dnešního parku je hradiště ve tvaru ještěra, zakončené jezerní vyhlídkou. Naproti vyhlídce se rozkládá travnatá plocha, vhodná na piknik. Uprostřed stojí malebný altánek, kde se v letních měsících konají i svatby. O oblíbenosti tohoto místa svědčí velké množství malých i velkých návštěvníků, kteří zde rádi tráví svůj volný čas.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu Přidat fotografii

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA