Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapující unikátní výkony českých a světových rekordmanů, z nichž mnozí jsou zapsáni v České knize rekordů, sídlí v Pelhřimově – městě rekordů.
V pěti nově zrekonstruovaných patrech pelhřimovské Dolní brány se podařilo nashromáždit unikátní exponáty jinde na světě se nevyskytující. Muzeum bylo otevřeno 1. července 1994 jako jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě.
Fotografická expozice zachycuje unikátní momenty z průběhu uplynulých ročníků festivalu Pelhřimov – město rekordů, záběry z dalších netradičních akcí agentury Dobrý den i dalších rekordních pokusů pořádaných na území ČR a přibližuje atmosféru zahraničních festivalů ve Francii, Belgii a Německu, kde agentura Dobrý den reprezentovala Českou republiku. Přes padesát nejrůznějších trojrozměrných maxiexponátů a miniatur spolu se zasvěceným výkladem průvodce představuje průřez oblastmi kuriózních lidských činností.
Nedílnou součástí Muzea rekordů a kuriozit je expozice Zlaté české ručičky – kytary, housle, mandolíny, vázy, obrazy – vše ze sirek. Přes 80 staveb, 571 871 sirek a 248 344 zápalkových hlaviček 63 310 hodin práce jediného člověka Tomáše Kordy. K vidění jsou i parní stroj ze skla, sochy motorovkou a další nové exponáty – loď ze špejlí, obraz Mona Lisa z rýže (ze 40 000 kousků barvené rýže), největší obraz namalovaný pastelkami (na téma Pelhřimov – město rekordů). Horkou novinkou je 3,5 m vysoký plyšák Kuky.
Součástí expozice je volně přístupná zahrada, která se stává odpočinkovým místem pro školní výlety, ale i rodiny s dětmi. Posedět můžete u obří sochy vyřezané motorovou pilou nebo u největší nerezové kuchyně (polévkový hrnec, čajová konvička, trychtýř). Na zahradě najdete i čtyřjazyčně mluvící Českou knihu rekordů nebo kamennou loď. Je zároveň ideálním místem pro cyklisty, zaparkují tu kola. Se zahradou sousedí dětské hřiště.