Krudum

Jeden z nejvýznamnější bodů Slavkovského lesa je bájná hora Krudum – 838 m.n.m. V roce 1932 zde byla vystavěna rozhledna, která si získala velikou oblibou v širokém okolí. Bohužel nepřežila období socialismu a byla v roce 1981 zbourána. Po velkých snahách se podařilo místním nadšencům zajistit postavení rozhledny nové. Ta byla 15.10.2008 znovu otevřena a nyní slouží turistům. Rozhledna je vysoká 50 metrů, vyhlídkový ochoz je ve výšce 30 metrů a vede na ni 150 schodů.

Reklama

V okolí je nejen kouzelná příroda, ale nedaleko rozhledny stojí historický trigonometrický bod „Francouzský kámen“, pod horou byly nedávno objeveny základy kostela svatého Mikuláše, které jsou nyní upraveny pro turistické návštěvy. V současné době se celé v okolí hory provádí dokončovací práce. Hora je přístupná z několika stran, ale pouze pro pěší či cyklisty. Krásné prostředí hory proto neruší motory a nepřekážejí auta. Nejbližší parkoviště je u Lobezského potoka či v obci Třídomí – obě asi cca 4 km od vrcholku hory.

Pro návštěvníky této lokality platí – „Kdo jednou přišel, už neodejde“. Prostředí je totiž natolik chvatné že každý se sem rád dál vrací a není nikdo, koho by zdejší nádhera nechytila za srdce. (informace pro zájemce – veškeré informace o hoře a okolí lze nalézt v knize „Luděk Jaša – Krudum, historie bájné hory a jejího okolí“)

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama