Filipov

Filipov malá obec,ležící sverně  cca 4 km od města Rumburk ve nejsevernější části České republiky. ve Šluknovském  výběžku. Malá obec na samotné státní hranici ČR se sousedním Saskem,městem Neugersdorf.Dříve obec,která měla svého starostu,nyní spadá pod město Jiříkov .
Nejvýznamější stavbou je Basilika minor (od 13.1.1926) Panny Marie Pomocnice křsťanů. postavena v letech  1870-1885,s vedlejší  stavbou bývalého kláštěra Redemptoristů,kteří se starali o poutníky zdejšího kostela  i o kostel  samotný.Od roku 1953 slouží  budova bývalého kláštera jako Domov důchodců.
Kostel  postaven na pozemku bývalého domku č.p.63, který vlastnila rodina Kadeových, jejíchž dceři Magdaléně, těžce a nevyléčitelně nemocné Magdaleně se zjevila v noci ze 12.na 13.ledna 1866 Panna Maria a tuto dívku uzdravila.
Místo se stalo poutním místem nejdříve nejbližšího okolí a postupně si svou mocí získalo slávu nejen v Evropě,ale i v zámoří.
Hřbitov, kde je Magdalena Kadeova pohřbena, je značně zdevastovaný, což je důsledek dědictví bývalých režimů. Jinak je Filipov v malebné krajině a v současné době díky EU lze cestovat po několika cestách do sousedního Saska. Ubytování  i občerstvení je možné v místních hostincích.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Další zajímavá místa v okolí

Reklama