Zima na Vysočině je v plném proudu

Konečně se počasí trochu umoudřilo a sníh zasypal i kopce a kopečky na Vysočině. A ať už jste sportovci či nikoliv a hledáte jen relax  uprostřed krásné přírody s čistým ovzduším, návštěva Vysočiny je pro Vás přímo nutností. Díky své strategické poloze je region lehce dosažitelný jak pro turisty z Čech, tak pro turisty z Moravy.
Vysočina nabízí opravdu rozmanité atraktivity pro vaši zimní dovolenou. Díky mnohaleté tradici běžkového lyžování jsou při dobrých sněhových podmínkách v regionu upravovány stovky kilometrů tras a ne nadarmo se Vysočině říká „běžkařský ráj“. Nejvýznamnější zimní střediska jsou v severní části kraje, zejména na Novoměstsku, Bystřicku a Žďársku. Úprava a sjízdnost běžeckých tras je závislá na počasí, a proto doporučujeme sledovat webové stránky, kde jsou pravidelně zveřejňovány aktuální informace – www.lyzovani.nmnm.cz, www.info.bystricenp.cz, www.skizdarsko.cz.

Reklama

Největším lákadlem této zimy je bezesporu blížící se konání  Mistrovství světa v Biatlonu, které hostí Nové Město na Moravě od 7. do 17. února. Na vlastní oči zde budete moci shlédnout světové jedničky této sportovní disciplíny a přidat se k fanouškům z celého světa. Novoměstský areál  prošel významnou rekonstrukcí a modernizací a byly vystavěny nové tribuny, které  slibují divákům nezapomenutelný zážitek, nebude chybět ani velkoplošná projekce. Tato neobyčejná událost zkrátka slibuje deset dnů plných sportovních  a společenských zážitků. Více informací o soutěžním a doprovodném programu najdete na www.biathlonNMNM.cz.

Na své si na Vysočině přijdou i milovníci sjezdového lyžování. K dispozici je na dvacet menších ski areálů, jejichž předností je přátelské domácí prostředí a krátké čekací doby. Mírné svahy jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Několik sjezdových svahů nabízí i umělé osvětlení a zasněžování technickým sněhem. Sedačkových lanovek je možno využít ve Ski snow parku v Novém Městě na Moravě a nově i ve Ski klubu v Lukách nad Jihlavou. Přehled všech ski areálů s informacemi o provozu vleků naleznete na webových stránkách www.lyze-vysocina.cz.

Vysočina je  ideální cíl vaší dovolené, inspirujte se na www.region-vysocina.cz, kde naleznete veškeré informace o turistické nabídce, tipy na výlety, mapový portál či katalog ubytovacích zařízení.

Těšíme se na shledanou na Vysočině!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama