Zažijte město Milevsko

Milevsko je severní bránou jižních Čech. Jednou s jeho dominant je rozsáhlý komplex Premonstrátského kláštera Milevsko, jedná se o nejstarší klášter jižních Čech, který byl založen ve 12. století Jiřím z Milevska. V areálu kláštera byla údajně nalezena část hřebu z Kristova kříže. Na druhém nádvoří se nachází Milevské muzeum, které má své prostory v několika patrech. V přízemí je expozice věnována především dějinám města a kláštera. Je zde i dětský koutek pro mladé archeology. V prvním patře je muzeum pro celou rodinu a ve druhém patře se nachází výstavní sál.

Foto: © Milevsko
Reklama

Milevské maškary a jejich unikátní Muzeum milevských maškar patří k dalším poznávacím znakům města.

Milevský masopustní maškarní průvod patří k nejstarším v Čechách, maškary procházejí městem již od roku 1862. Milevské maškary jsou zapsány i na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihočeského kraje. Navštivte město v době masopustu a zúčastněte se tohoto průvodu na vlastní kůži, ať jako divák nebo jako přímý účastník průvodu. Určitě si odneste nezapomenutelný zážitek. http://www.milevskemaskary.cz/

Foto: © Milevsko

Muzeum milevských maškar se nachází přímo v centru města ve stejné budově jako TIC Milevsko. Muzeum je otevřeno po celý rok. V muzeu se mohou návštěvníci těšit na kolekci tradičních masek až z časů první republiky, v malém kinosále mohou zhlédnout dokumentární i současné záběry z masopustních průvodů. Je zde tvořivá dílnička, kde si děti mohou dokreslit vlastní masku a vyfotit se v různých maškarních maskách a kostýmech. V blízkosti muzea se nachází maškarní lavička. Jedná se o sochu s motivem maškar, u které stojí za to, se vyfotit a získat tak originální památku na město samotné i na Milevské maškary. 

Foto: © Milevsko

Okolo Milevska je krásná příroda, která vybízí k toulkám, spousta značených turistických i cyklistických tras, rybolov u Vášova mlýna. Na dosah města je mimo jiné hrad Zvíkov, zámek Orlík, rozhledna Kupa u Jestřebic, zábavný park Zeměráj, Stádlecký řetězový most a mnoho dalšího.

Foto: © Milevsko

Chcete zažít vše najednou, kupte si turistický balíček https://www.milevskem.cz/aktuality/229-turisticky-balicek-zazitku-v-milevsku

Kam jinam v Milevsku a jeho nejbližším okolí, mrkněte na https://www.milevskem.cz/.

Foto: © Milevsko

Turistické informační centrum Milevsko
adresa: Nám. E. Beneše 6, 399 01 Milevsko
telefon: +420 383 809 101, +420 735 759 510
e-mail: infocentrum@milevskem.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama