Za sluncem? Za teplem? Ano! Dovolená u moře ještě nekončí …

Prázdniny dětem už sice skončily, ale právě září a říjen jsou ideálními měsíci pro trávení poklidné dovolené u moře, a to nejen pouze pro rodiny s dětmi. Důležitou roli hraje pouze vzdálenost a teplota moře ve vybrané destinaci.

 

Ubytování u moře v Chorvatsku dostupné autem

Reklama

Máte chuť vyrazit na dovolenou mimo hlavní sezonu a užívat si klidu a pohody, ale chcete se vyhnout letadlům, autobusům i vlakům. Vydejte se autem na dovolenou u moře do Chorvatska na Istrii.
Chorvatský poloostrov Istrie u Jaderského moře Vám poskytne za necelých deset hodin jízdy autem veškeré své přednosti. Můžete se těšit na krásné slunečné počasí, čisté a poloprázdné pláže, příjemně chladné moře a také místní dobroty.

Istrie je známý jako poloostrov mnoha krás. Na jeho rozmanitém pobřeží se nachází mnoho historických měst a míst, které rozhodně stojí za to navštívit. Vydejte se do Puly a ocitněte se v dobách římských v místním amfiteátru, který je snad nejznámnějším místem na Istrii. Za historií se ale můžete vydat i do nedaleké Poreče, jejíž komplex Eufraziovy baziliky je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
Rekreační domy a apartmány Istrie se nenacházejí pouze u historických měst. Vydejte se na rodinnou dovolenou do Umagu a užívejte si několika zábavních vodních parků plných atrakcí pro děti. Pokud máte opravdu malé děti, určitě doporučujeme vydat se do městečka Rabac, které je známé svými pozvolnými vstupy do vody.

Kdo si potrpí na klidnou dovolenou u moře, určitě se mu zalíbí ubytování Medulin. Toto malebné městečko je v těchto měsících velmi poklidné a člověk zde načerpá spousty energie. Pokud Vás láká relax v podobě rybolovo, vydejte se do Fažany, která je častou cílovou destinací rybářů.

Ubytování na Istrii se nabízí na mnoha zajímavých místech a je vždy těžké si vybrat, ale za každých okolností bude dovolená v Chrovatsku u moře překrásným zážitkem i v měsících, které jsou u nás příliš chladné na to, abychom si užívali vodních radovánek a sluníčka.

Rekreační byt Piazzetta – bilocale – Rosolina Mare, Itálie

Dovolená a ubytování u Jadranu v Itálii

Pokud Vás Chorvatsko neláká nebo byste raději zkusili dovolenou v Itálii, určitě Vás potěší také dovolená u Jadranu.

Na severovýchodním pobřeží Itálie, které je od nás vzdálené autem také necelých 10 hodin jízdy, najdeme několik známých středisek, mezi které patří například Bibione, Caorle či Jesolo. Tato místa jsou Čechům velmi známá a mnoho lidí má jisté výhrady sem jezdit. Pro takové lidi je zde ještě jedno méně známé městečko ležící v deltě řeky Pádu, schováné a chráněné přírodní rezervací. Jedná se o letovisko Rosolina Mare.

Rosolina Mare nabízí překrásné písečné pláže vhodné pro rodiny s dětmi, páry i seniory. Zároveň vybízí k mnoha výletům do okolí. Pokud si zvolíte rekreační domy a apartmány u Benátského pobřeží, zjistíte, že do krásných a drahých Benátek se dostanete lodí z historického městečka Chioggia, případně autem za pouhých 20 minut. A nebudete se muset tlačit v přeplněných hotelech s ostatními návštěvníky, protože vy budete pohodlně ubytovaní ve středisku Rosolina Mare v útulném apartmánu.

Ubytování u moře na severu Evropy

Potřebujete-li změnu a víte, že jste si jižní Evropy užili dost, je zde ke zvážení ještě dovolená v severnějších částech Evropy. Nabízí se zde Holandsko nebo Dánsko. Cesta do obou destinací trvá taktéž zhruba 10 hodin. Moře v tuto dobu již není příliš teplé na koupání, nicméně vyžití pro děti i rodiče je tu dostatek. Najdete zde překrásná hřiště, čisté velké parky, bezpečné a nenáročné cyklostezky v přívětivé krajině a vždy na dosah vašeho ubytování v soukromí. Zároveň se můžete těšit na spousty aquaparků a zábavních center, která jsou vhodná pro všechny věkové kategorie. Výhodou je, že nejsou v těchto měsících tolik navštěvovaná, takže si čas strávený v nich opravdu užijete.

Celou nabídku ubytování v rekreačních domech a apartmánech Novasol najdete na www.novasol.cz.

Rekreační dům – Premantura, Chorvatsko

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama