Výlet do Českého ráje a více jak 20 českých outdoorových značek

Je několik věcí, které byste měli v životě udělat. Zasadit strom, postavit dům, zplodit potomka…a navštívit Český ráj. Že je to kouzelné místo, o tom jste asi slyšeli, ale možná stále tápete nad tím, kam přesně byste se měli podívat. Přinášíme pár osobních tipů k navštívení.

Na výlet do Mladé Boleslavi, na auta i na skalní útvary

Reklama

Výlet musí být vyvážený, turistika, kultura a něco dobrého k jídlu. To jsou dnešní preference. Začnete-li svůj výlet v Mladé Boleslavi, užijte si od každého něco a malé překvapení navíc. Máte-li s Mladou Boleslaví spojen automobilový průmysl a ještě jste nikdy nenavštívili zdejší ŠKODA Muzeum, bude patrně nadšení stejně jako my. Toto muzeum může směle konkurovat předním světovým muzeím zaměřených na historii automobilů. Je jedním slovem nádherné, stejně tak i exponáty, které představuje. Přestože muzeum má moderní design, je silně spojeno s historií. Stojí na místě bývalých výrobních hal, kde se do roku 1928 vyráběly automobily. Atmosféra moderního a historického na vás dýchne i v restauraci Václav, která je součástí muzea a kterou si rozhodně nenechte ujít. Jídelníček nabízí denní menu, které je sice jednoduché, ale denní menu jistě osloví jak ženy, muže tak i děti. Tak schválně třeba zrovna dneska…Hovězí guláš na černém pivu s červenou cibulí a špecle, Tradiční hovězí „Svíčková“ s bylinkovým knedlíkem nebo Salát s grilovaným kozím sýrem a medový dresinkem. Budete-li v muzeu hned po ránu, vězte, že mají i báječné snídaně.


 
Když už budete v Mladé Boleslavi, zastavte se v centru města. Je neprávem opomíjené a přitom tu najdete malebná podloubí na náměstí, nebo nedalekou Metalovou cestu s audiovizuálními panely, Boleslavský hrad či středověký palác Templ, kde si děti mohou pohrát na interaktivním archeologickém hřišti a mnoho dalších atraktivit.

Jak se dostanete na skalní útvary, kudy nejlépe do divotvorného Českého Ráje vám nejlépe poradí také v centru města. Na zdejším Staroměstském náměstí se nachází kamenná prodejna Český ráj outdoor sports, v které můžete zakoupit nejen nezbytné vybavení pro vaše výlety do přírody a to přímo od lidí, kteří do přírody sami chodí, výrobky osobně testují a jsou to skuteční odborníci ve svém oboru, ale rádi vám poradí i místa, kam se máte podívat. Chtěli byste se už před výletní sezónou 2018 připravit a především vybavit praktickými outdoorovými doplňky, které nesmí chybět v žádném zavazadle správného cestovatele? Pak můžete navštívit tento obchod i virtuálně přes e-shop Český ráj. Zajímavostí je jistě i to, že na webu ceskyraj.com najdete i sekci české značky outdoorového vybavení. Tyto značky byly vybrány na
základě dlouholetých zkušeností a je jisté, že se na jejich výrobky budete moci spolehnout za všech okolností. Je přeci hezké si v Českém ráji koupit něco skutečně českého. No, ne?

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama