Vrbické jezero přivítá ocelácký triatlon a závody dračích lodí

Do letní pohody je sice ještě daleko, město ale už s předstihem podpořilo konání dvou velkých sportovně-společenských akcí, které lidem zpříjemní předprázdninový čas. Obě se uskuteční v červnu u Vrbického jezera. Závody dračích lodí a ocelácký triatlon mohou počítat nejen s tradiční vysokou návštěvností, ale i s finančním příspěvkem města přesahujícím sto tisíc korun.

Reklama

Divácky oblíbené závody dračích lodí se loni poprvé přesunuly z nástupního místa pro vodáky u řeky Odry k Vrbickému jezeru. To nabízí větší prostor pro zázemí s občerstvením a toaletami i nedaleké velkokapacitní parkoviště. Letos se klání amatérských posádek rozšíří na dva dny, aby mohly změřit své síly i děti z bohumínských škol. Lidé, kteří mají rádi neformální atmosféru a setkání s přáteli, by si do svých kalendářů měli napsat termín 4. června.

Organizátoři se mohou spolehnout nejen na tradiční vysokou účast týmů i podporu diváků, ale také na finanční injekci od města. „Zajištění této akce je velmi náročné, účastní se jí až dvě stě amatérských závodníků a další stovky lidí v roli diváků, kteří mají vstup zdarma. Původně skromné závody zajišťoval Spolek přátel bohumínské historie, nyní je organizace masové akce v rukou ostravského spolku Dragon Boat Ostrava. Platí však, že posádky lodí jsou z Bohumína, jejich fanoušci také, stejně tak žáci bohumínských škol. Proto jsme se rozhodli přispět na závody a doprovodný program 75 tisíc korun, což představuje polovinu celkových nákladů,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Zatímco závody dračích lodí patří nejen ke sportovním, ale i společenským událostem, ocelácký triatlon je o individuálních výkonech a překonávání vlastních limitů. Přesto jeho pořadatelé v minulých letech dokázali, že jim jde o vyšší mety, než je protrhnout cílovou pásku závodu. K pohybu motivují i nejmenší prostřednictvím speciálních dětských kategorií. A před závodem se navíc pouštějí do dobrovolných aktivit, jakou je například úklid břehů Vrbického jezera. Letos Sportovní klub Oceláci Ostrava naplánoval závody na 11. června a nesou podtitul Triatlon s úsměvem. Soutěž v plavání, jízdě na kole a běhu bude opět otevřená i amatérům a dětem, přičemž organizátoři ponechají symbolické startovné. Město jim na akci přispěje 30 tisíc korun.

„Oba podpořené spolky jsou ze sousední Ostravy, ale mají zájem pořádat akce u nás v Bohumíně pro naše občany. V tomto případě nezáleží na tom, kde mají sídlo, ale jaké aktivity vyvíjejí v našem městě. A u těchto dvou akcí jde navíc i o přesah do jiných oblastí, než je ryze sport. Ze zkušeností víme, že jejich organizace je kvalitní a shodli jsme se, že i mimobohumínské spolky si v takových případech naši podporu zaslouží,“ doplnil Bruzl.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama