Virtuální stezka Za železným pokladem

Virtuální stezka vás zavede na místa v Geoparku Ralsko, která jsou spojená s těžbou železné rudy. Vydejte se na cestu časem a ponořte se do místních historických příběhů!

PROČ ŽELEZNÁ RUDA?

Reklama

Zdejší krajina byla vždy poměrně chudá na výnosy v zemědělství, protože písčitá půda není tolik úrodná. Zato se zde vyskytovaly horniny bohaté na železo, lesy vhodné pro výrobu dřevěného uhlí a řeky a rybníky, které mohly pohánět hamry a drtičky. Od 16. do konce 18. století se průběžně objevovaly snahy železnou rudu těžit a zpracovávat. Po těchto činnostech zbylo v krajině množství stop. Na první pohled jsou možná nezřetelné, kdo se však umí dívat, tak je objeví. A tak zjistí, že krajina, která je dnes místem klidu a odpočinku, byla kdysi velmi živým podnikem.

Co je virtuální realita?

Aplikace využívá několik typů vizualizací – rozšířenou realitu, videosféru nebo video. Prostřednictvím vašeho telefonu můžete stát uprostřed dění. Pro správné fungování vizualizací však potřebujete telefon s podporou AR (rozšířené reality). Pokud jej nemáte, nevadí, přesto si můžete projít stezku, objevit místa se skrytým příběhem a využít naučné tabule s texty a obrázky.

Více na https://www.visitralsko.com/virtualni-stezka/

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama