Víkendové akce 31. 3. – 1. 4.

Ve sklepěVelké Bílovice zvou do vinných sklepů
(Velké Bílovice 31. 3. 2007) Již druhý ročník akce ZE SKLEPA DO SKLEPA pořádají Velkobílovičtí vinaři 31. 3. 2007. V tento den bude pro veřejnost otevřeno 31 sklepů zdejších vinařů. Loňský úvodní ročník se těšil nebývalému zájmu, do Velkých Bílovic přijelo patnáct set milovníků těchto vyhlášených jihomoravských vín.
Putování za vínem vychází z dávné tradice obcházení sklepů a „koštování“ vín ve sklepech. Za poplatek pět set korun bude mít každý účastník akce možnost neomezené ochutnávky vín, navíc dostane stylovou skleničku, poukaz na odběr vína za 200 Kč, mapku otevřených sklepů a zdarma bude mít celý den dopravu dvěmi linkami „vinného autobusu“.
Autobusy budou pendlovat mezi jednotlivými sklepy a navazovat na vybrané spoje Českých drah v žst. Podivín. Sklepy malých i větších vinařů budou pro všechny návštěvníky otevřeny od 11 do 19 hodin. Večer, po zavření sklepů, bude akce pokračovat zábavou s cimbálovkou a gurmánskými specialitami na hlavním náměstí.
Mezi 31 sklepy, otevřenými tento den pro veřejnost, jmenujme například známé Habánské sklepy, vinařství Mádl Váš vinař, víno Tetur, vinné sklepy Zapletal, vinařství Osička a další.

Reklama

JAROVÍN ROSÉ – IV. ročník mezinárodní soutěže růžových vín
(Znojmo 31. 3. 2007) Milovníkům vína je určena mezinárodní soutěž růžových vín JAROVÍN ROSÉ, která se koná v Althanském paláci na Horním Náměstí 3 ve Znojmě v sobotu 31. března od 11,00-23,00 hodin. Na 14. hodinu je připraveno vyhlášení výsledků soutěže, od 18 hod pak bude hrát cimbálka Antonína Stehlíka. Vstupné Kč 150 zahrnuje katalog a Degustační menu Jarovín Rosé 2007 (grilovaný pstruh a uzený losos ve vinném rosolu, posilující salát plněný do čerstvého rajčete, čočkový salát, špenátový závin, palačinka plněná kozím sýrem).
Od 19,30 se koná v 1. patře ZÁŽITKOVÁ GASTRONOMIE. Zájemci však budou muset sáhnout hlouběji do kapsy – vstupenka totiž stojí Kč 900. Bohaté menu bude obsahovat např. kachní prsíčka v karamelovo-vinné omáčce a další lahůdky. Snoubením pokrmů s vínem bude provádět známý someliér z Prahy pan Branko Černý. K jídlům bude s komentářem podáváno deset vzorků růžových vín z výstavy. Počet vstupenek je omezen.

Cyklopaťák 2007
(Lázně Bohdaneč 31. 3. 2007) Již 7. ročník jarní projížďky cyklotras „Podél Opatovického kanálu“ odstartuje v sobotu 31. 3. 2007 v 11 hodin od radnice v Lázních Bohdanči. Na všechny, kteří přijedou na zahájení cykloturistické sezóny čeká i letos příjemné zpestření v podobě cyklotestu. Body získané z testu lze vyměnit za slevy na konzumaci ve vybraných bohdanečských a jedné živanické restauraci, za slevu na vstup do KORÉ solné jeskyně či jeden volný vstup do bazénu. Mapky se zákresem stanovišť, kde lze absolvovat cyklotest, a restaurací, ve kterých lze uplatnit slevy, budou k dispozici na startu. Každý účastník obdrží diplom „Čestného Cyklopaťáka“.
S novou cykloturistickou sezónou dojde i na první hromadné využití nové cyklostezky z Lázní Bohdanče do Živanic, jejíž stavba byla dokončena na podzim loňského roku.
Od 10 hodin je před bohdanečskou radnicí připraven doprovodný program. Hrát bude country kapela Freegrass, přichystána je ukázka historických kol a pro každého Cyklopaťáka na cestu tradiční řízek.
Všichni jsou srdečně zváni.

Velikonoce na rychtě
(Kravaře u České Lípy 31. 3. 2007) Turistická sezóna již klepe na dveře a v brzké době se již otevřou pro návštěvníky brány památek. Týká se to i poboček Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, které se návštěvníkům otevřelo již počátkem března.
Jednou z detašovaných expozic VMG je expozice lidového bydlení, umění a architektury na Vísecké rychtě v Kravařích. Ta své brány v letošním roce již jednou otevřela. Bylo to v sobotu 17. února, kdy se na rychtě konal „Masopust na rychtě“, který navštívilo na 500 návštěvníků.
Začátek letošní turistiké sezóny spadá do období velikonočních svátků. Proto VMG společně s Ekoporadnou ORSEJ připravilo na sobotu 31. března jarní akci s názvem „Velikonoce na rychtě“. Cílem akce je přiblížit dnešnímu člověku největší křesťanské svátky, způsob života, řemesel, kultury i náboženství a s ním spojených zvyků a obyčejů našich předků. Akce bude probíhat od 9:00 do 16:00 hodin. Součástí bude rovněž i autogramiáda dvou knih přibližující lidové zvyky a obyčeje. Publicistka PhDr. Alena Vondrušková představí svou knihu „České zvyky a obyčeje“ a historik a spisovatel PhDr. Vlastimil Vondruška knihu „Církevní rok a lidové obyčeje“. Tato autogramiáda spojená s přednáškou o Velikonocích Vlastimila Vondrušky bude probíhat od 14:00 do 15:30.
Víseckou rychtu je možno navštívit i mimo tyto akce. Kromě vlastní expozice mají návštěvníci možnost shlédnout dva filmy, které se věnují lidové architektuře Severních Čech. Pro menší návštěvníky se připravují pracovní listy. Otevřeno je v dubnu a říjnu pouze o sobotách a nedělích. Od května do září pak od úterka do neděle vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Poslední prohlídky se konají v 11:30 a v 16:30.

Říše loutek Bohumíra Koubka
(Praha 31. 1. 2007) V Muzeu hlavního města Prahy probíhá výstava loutkářské tvorby akademického sochaře Bohumíra Koubka, konaná u příležitosti jeho 75. narozenin. Výstavu uspořádala Umělecká scéna Říše loutek a Muzeum hlavního města Prahy. Výstava potrvá do až 29. dubna.

Výstava vín v Šardicích
(Šardice 31. 1. 2007) Mendelův vinařský spolek v Šardicích pořádá v sobotu 31. března od 13 hodin v Obecní hale U Orla v Šardicích místní výstavu vín. K dobré náladě hraje cimbálová muzika Denica ze Šardic.

Víme, jaké jsou akce v Praze

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama