Víkend v pražské zoo ve znamení dýní a státních znaků

Zoo Praha připravila pro své návštěvníky bohatý víkendový program.

Sobota bude patřit hodování s dýněmi všech tvarů a velikostí, v neděli se představí zvířata a jejich symbolika ve státních znacích nebo erbech.
Již tradiční Dýňové hody, jejichž cílem je zpestřit zvířatům jídelníček a poskytnout jim příležitost ke hře, začínají v neděli 27. října v 10.30 v Údolí slonů a zakončí je v 15.30 neobvyklá hostina u surikat v předpolí Afrického domu.
Dýně ovládne i jídelníček Gulab Restaurantu v horní části zoo, kde budou moci také návštěvníci ochutnat dýňové speciality. V programu nebude chybět ani řezbářská show Kateřiny Mirské, která předvede nejrůznější techniky vyřezávání okrasných dýní.

Reklama

Harmonogram Dýňových hodů u zvířat

10.30 – sloni
11.00 – medvědi lední
12.00 – Co zvířata dovedou? (Vzdělávací centrum)
12:30 – pekari
13.00 – řezbářská show (Vzdělávací centrum)
13:30 – lachtani
14.00 – makakové vepří (Indonéská džungle)
14:30 – nosálové
15:00 – orangutani
15:30 – surikaty

Sváteční pondělí 28. října bude patřit zvířatům v heraldice. Vědomostní stezka o ceny napříč zoologickou zahradou představí živočichy, kteří se díky své výjimečnosti stali součástí či přímo dominantou státních znaků a městských erbů.
Ve 14.00 proběhne ve Vzdělávacím centru přednáška Kateřiny Jíšové „Proč je lev králem zvířat“, během které návštěvníci objeví pozoruhodný svět zvířecí symboliky.
Akce na tento víkend

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama