Včely a opylovači vymírají. Pomozme jim!

Rozkvetlé louky i švitořící hájky zvou k letním toulkám. Tušili jste, že za tuhle krásu vděčíme včelám? A nejen za ni – opylovači mají na svědomí i většinu plodin na našich talířích. Jenže teď jsou v ohrožení. Jak jim pomoct? Máme pro vás 3 tipy!

Sázejte květiny

Reklama


I u vás na zahrádce může vykvést voňavá a bzučící louka jako na prázdninách u babičky. Včely k životu potřebují něco na zub i bezpečné útočiště – a to na anglickém trávníku ani na betonu nenajdou. Zato pestrobarevnou záplavu květů milují!

Pestrobarevná záplava květů, foto: Pixabay

Nakupujte u místních farmářů

Ovoce a zelenina od šetrných zemědělců z okolí je nejen zdravější a chutnější, protože nenacestovala ještě nezralá tisíce kilometrů, ale taky úžasná pro včely! Průmyslové zemědělství plné jedovatých pesticidů totiž pilné opylovačky doslova zabíjí.

Nakupujte u místních farmářů, foto: Envato

Připojte se k celoevropské výzvě

Vymírání včel a opylovačů trápí celou Evropu. Proto se evropské země spojily pod výzvou Zachraňme včely a farmáře. Když společně nasbíráme milion podpisů, bude se muset požadavky na záchranu včel, snížení pesticidů a zachování rozmanitosti druhů v přírodě zabývat Evropská komise. Legislativní změny by pak měly zásadní – a pro včely naprosto báječný – dopad na všechny členské země.

Pojďte zachraňovat taky. Čas máme jen do konce června!

Připojte se k celoevropské výzvě, foto: Pixabay
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama