Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem

Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka masopustní veselí a zavoní řeznické speciality.

Reklama

„Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z valašské obce Študlov a rožnovské masopustní obchůzky v podání souborů písní a tanců Javořina a Soláň. Hostem bude Valašský soubor Kašava, který představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát dechová hudba Rožnovanka a v Billově chalupě hospodyně nasmaží tradiční „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů ze Študlova s pásmem pochovávání basy“, uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Celý areál provoní výrobky řeznických mistrů. Návštěvnici mohou ochutnat z pestré nabídky zabijačkových výrobků a v laické anketě hlasovat „O nejlepší řeznický stánek“. Z lístků vhozených ve stáncích budou ve 14.00, po vyhlášení výsledků soutěží vylosováni výherci z řad návštěvníků a obdrží uzenou kýtu či šunku.

Současně se uskuteční 24. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 14. ročník soutěže                   „O nejlepší valašskou tlačenku“. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodne pětičlenná odborná porota. Vzorky do soutěže mohou přihlášené firmy nosit v sobotu 11. února od 7.30 do 9.00 na ředitelství muzea.

„Přijďte poznat tradiční masopustní zvyky na Valašsku a ochutnat zabijačkové speciality,“ pozval do muzea Jindřich Ondruš.

Vstupenky na akci je možno zakoupit i v předprodeji na pokladnách Sušáku od 7. 2. 2023 v době 10:00 – 15:30. V ceně vstupenky do Dřevěného městečka je vstup na výstavy v objektu Sušák.

Další informace o programu naleznete zde.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama