V Zoo Praha narodil se miniaturní kopytník

Mládě kančila černavého (známého též jako kančil balabacký), které mohou návštěvníci pražské zoo v těchto dnech pozorovat v pavilonu Indonéská džungle, zaujme svou miniaturní velikostí. A není se čemu divit, kančilové totiž patří mezi nejmenší kopytníky světa. V dospělosti váží okolo dvou kilogramů a dosahují velikosti králíka.

Reklama

Malý kančil černavý se v Zoo Praha narodil v neděli 1. listopadu a v Praze se jedná o druhé odchované mládě tohoto druhu. Otec mláděte pochází ze Zoo Wroclaw a matka z Rotterdamu.

Pražská zoo získala první pár kančilů černavých v roce 2011 a prvního úspěšného odchovu se dočkala o dva roky později. Kančil černavý je filipínským endemitem, nachází se pouze na ostrovech Balabak, Bugsuk a Ramos. Patří mezi ohrožené druhy a v rámci Evropy je chová pouhých šest zoologických zahrad.

FOTO 1_Mládě kančila je miniaturní velikosti. Foto: Jana Myslivečková, Zoo Praha
FOTO 2_Právě díky své malé velikosti jsou kančilové snadnou kořistí, proto žijí velmi skrytě. Foto: Jana Myslivečková, Zoo Praha
FOTO 3_Samci kančilů černavých jsou vybaveni dlouhými špičáky, které slouží k obraně a vzájemným soubojům. Foto: Jana Myslivečková, Zoo Praha

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama