V Letenských sadech se bude opět tančit mezi nebem a zemí

Již za měsíc se Praha na několik týdnů stane evropským centrem nového cirkusu – 18. srpna odstartuje v Letenských sadech 13. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná.

Reklama

Uznávaná přehlídka akrobacie, tance, pohybového divadla a klaunérií nabídne přes 170 vystoupení, open-airů, workshopů a představení pro děti. Na pěti scénách se v průběhu osmnácti dnů představí výjimečné zahraniční soubory i špička domácí scény.

Zahájení bude patřit australskému souboru Limbo, jenž unikátní dřevěné šapitó Magic Mirror promění v magické místo, kde vládne dechberoucí akrobacie, neuvěřitelné výkony i infarktové kouzelnické iluze. (Režisér představení Scott Maidment se mimo jiné podílel i na Madonnině Rebel Heart Tour.) Až od protinožců na Letnou zamíří také soubor Circa. Unikátní představení prodchnuté atmosférou minulého století představí při své české premiéře francouzští Cirque Le Roux.

Vedle zahraničních hvězd bude v programu bohatě zastoupena i česká scéna nového cirkusu a pro ty nejmenší návštěvníky je určený bohatý dopolední a odpolední program.

www.letniletna.cz/2016/

 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama