V jakých botách vyšlápnout na výlet do přírody?

Kdo by nemiloval výlety do přírody? Ať už se chystáte na jednodenní výlet nebo máte v plánu delší výšlap do lesů nebo po horských vrcholcích, je třeba mít na paměti, že jste v přírodě a zvolit vhodné vybavení. Jaké boty do přírody jsou tedy nejideálnější?

Tak kam to bude?

Reklama

Než se začnete rozhodovat, jakou obuv na výlet do přírody zvolit, měli byste si nejprve určit, kam, a především do jakých podmínek, chcete vyrazit.  Bohužel neexistují univerzální boty, které by byly vhodné na všechny typy turistiky.

Nenáročný výlet s rodinou

Pokud se chystáte na jednodenní výlet s dětmi, zvolte boty určené pro nenáročnou turistiku. Pohodlně v nich odchodíte údolí, louky nebo lesní cesty. Takové boty jsou extrémně pohodlné, měkké a můžete je zvolit i na běžné nošení do města.

Další pozitivní vlastností bot určených pro nenáročnou turistiku je cena, která je oproti jiným modelům určeným pro turistiku, velmi příznivá. Široký výběr těchto bot má například Eobuv, kde si mimo jiné můžete vyfiltrovat značku i materiál.


I na kratší procházky se vyplatí zvolit kvalitní a pohodlné boty.


Lákavá horská turistika

Chystáte se vyšlápnout do náročnějších podmínek? Aby vám to mezi kameny a po skalách neklouzalo, vsaďte na trekingové boty určené na horskou turistiku. Na rozdíl od vycházkových jsou více vyztužené a mají lepší přilnavost, takže vás podrží v každém terénu.


Užijte si horskou turistiku v té pravé trekingové obuvi.

 

Myslete i na to, že horské počasí je nevyzpytatelné, proto vybírejte z nepromokavých variant, ať vám dobrodružství nic nepřekazí. Trekingové boty jsou tedy odolné, ale zároveň stále lehké a pohodlné.

Do přírody i v zimě

Jestli jste milovníky sněhu, chladnějšího počasí a rádi v tomto ročním období vyrážíte na výlety do přírody, měli byste pozornost věnovat speciálnímu odvětví turistických bot. Ano, skutečně existuje zimní obuv určená pro turistiku.

Kromě dobrého tlumení a vyšší nepromokavosti disponují také speciálním vzorkem, který zabraňuje uklouznutí na vrstvě sněhu nebo ledu. Nehledě na to, že vám v nich bude tepleji než v ostatních typech turistických bot.

Pokud se však chystáte na nenáročnou túru sněhem se psem, bohatě vám postačí i jednoduché polokozačky. Stačí vybrat takové, které disponují zatepleným vnitřkem a protiskluzovou podrážkou.


Zateplené boty jsou nejdůležitějším předpokladem pro komfort v zimním období.


Budete-li vybírat boty podle náročnosti vaší trasy výletu v přírodě, nemůžete šlápnout vedle. Už máte jasno v tom, v jakých botách vykročíte na další výlet?


Jaké boty zvolit na výlet do přírody

Výlety do přírody si můžete užít za každého počasí. Jen to chce správnou obuv.Jaké boty zvolit a podle čeho se rozhodovat?

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama