Užijte si advent s Muzeem regionu Valašsko

Pestrou nabídku výstav a programů připravily na letošní advent pobočky Muzea regionu Valašsko. Přijďte nasát kouzelnou atmosféru Vánoc, připomenout si tradice našich předků a prožít příjemné chvíle s rodinou či přáteli.

Reklama

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Na zámku Lešná u Valašského Meziříčí můžete až do 18. prosince navštívit tradiční výstavu Vánoce na zámku. Zdejší historické interiéry září krásou tisíců ručně vyráběných baněk a vánočních instalací. Muzeum nabízí i oblíbené adventní dílny, které probíhají každou sobotu od 13 do 16 hodin. Na programu je ještě výroba vánočních svící (3. prosince), zdobení baněk (10. prosince) a pečení tradičního vánočního pečiva (17. prosince). Zámek je otevřen každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17. hodin. Po skončení výstavy končí i letošní sezona.

Zámek Vsetín

Na zámku Vsetín provází předvánoční období výstava fotografií zimních lidových zvyků s názvem Od adventu po fašanky. V neděli 11. prosince proběhne od 14 do 17 hod. tradiční akce s názvem Zámecké adventní kouzlení. Čekají vás ukázky lidových zvyků a řemesel, výtvarné tvoření, vánoční jarmark, folklorní vystoupení, soutěže a další aktivity. Otevřeny budou i všechny výstavy a expozice, včetně zámecké věže s vyhlídkou. Chybět nebudou ani tradiční dobroty pro děti i dospělé.

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Krásnou předvánoční atmosféru si budete moci užít také v nově zrekonstruovaném zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, kam se po čtyřleté pauze vrací oblíbená akce Vánoce v muzeu. Proběhne v sobotu 17. prosince od 10 do 17 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky lidových zvyků a řemesel, rukodělný jarmark, výtvarné dílny se zdobením skleněných baněk, vánoční věštírnu, divadelní pohádku či vystoupení dětského folklorního souboru Ovečky (13 a 14 hodin). Ve vánoční zámecké kavárně si budete moci zakoupit něco k jídlu, pití i pro zahřátí.

Kostel sv. Trojice ve Valašské Meziříčí

Letos konečně dojde i na tradiční dvojkoncert České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v kostele sv. Trojice. Jedinečný hudební zážitek v historických prostorách kostelíku ze 16. století si budete moci užít ve čtvrtek 22. prosince v 17 a 19 hodin. Vystoupí ženský pěvecký sbor Hedvika a jeho hosté. Dirigentské taktovky se ujme Gabriela Tardonová. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu a omezené kapacitě kostela organizátoři doporučují zakoupit lístky v předprodeji, který probíhá od 7. prosince na zámku Kinských (Zámecká 3, Valašské Meziříčí).

Další podrobnosti z programu Muzea regionu Valašsko najdete na www.muzeumvalassko.cz.

Foto: ©Muzeem regionu Valašsko

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama