Turistika s výhledy – podzim v Dolním Rakousku

Přes všechny vrcholy: Když stojíte oběma nohama pevně v oblacích, otevřou se před vámi nejkrásnější obzory světa: ty, které pro vás vytvořila příroda: Podzim v horách Dolního Rakouska může nabídnout bezpočet nezapomenutelných výhledů z vrcholků hor, a ty nejkrásnější najdete právě tady.

Na cestách vídeňským alpským obloukem

Reklama

Na turistické stezce vídeňským alpským obloukem prožijí návštěvníci krajinu „ráje výhledů” ve svém vlastním tempu. Díky dobrému značení je možné na stezku kdykoliv nastoupit a vychutnat si krásu Vídeňských Alp take po krátkých etapách.


©Wiener Alpen / Bene Croy

Pohled na ráj výhledů: z vyhlídkové plošiny Skywalk Hohe Wand

Ráj lezení, paraglidingu a turistiky v přírodním parku Hohe Wand otevře svým návštěvníkům ohromující výhledy a pohledy na přírodu. Výjimečný výhled zažijete na vyhlídce Skywalk Hohe Wand, kde na vás čeká fantastický pohled do dálek. Můžete pohlédnout téměř kolmo až do hloubky 120 m – anebo se můžete nechat dokonce slanit. Komu se to zdá příliš strmé, využije raději některou z početných turistických stezek a s trochou štěstí třeba natrefí na kozorožce nebo jelena.

Naturparke Niederösterreich / Robert Herbst

Tady vám budou ležet hory u nohou: vyhlídka 360° Skytour Hochkar

U horské restaurace JoSchi-Berghaus začíná a končí kilometr dlouhá okružní trasa, která vás dovede k výhledu z vrcholku, tzv. 360° Skytour Hochkar. Už jen samotný výstup je úžasný: k vyhlídkové plošině se dostanete přes visuté mosty. Odtud si vychutnáte nádherný výhled do dálek až po údolí Donautal a regiony Waldviertel a Weinviertel. A při optimální viditelnosti leží návštěvníkům u nohou více než 100 vrcholků, které částečně měří přes 2.000 výškových metrů.

Hochkar

·        Chaty a salaše v Mostviertelu

Již odedávna jsou salaše na alpských pastvinách oblíbeným místem pro rekreaci u malých i velkých. Mix z čistého horského vzduchu, pohádkových výhledů a chutné domácí stravy láká každoročně spoustu hostů do mostviertelských chat na pastvinách mezi vrcholy Ötscher a Königsberg. Na pastvinách v Mostviertelu se cítí dobře nejen zvířata – také turisté a milovníci přírody oceňují klidnou a přírodní atmosféru vzdálenou ruchu běžného dne. Přispívají k tomu také srdeční majitelé salaší a hospodáři, kteří hýčkají své hosty domácími výrobky a výtečnými mostviertelskými pochoutkami. Zcela výjimečný zážitek slibují také salašnické mše a slavnosti probíhající od pastvin Hochbärneck po Kitzhütte, kdy tóny dechových skupin a veselý smích dětí dodají idylickému prostředí na pastvinách ten správný akustický rámec.


© Niederösterreich-Werbung / Michael Liebert

 

Více informací na: www.dolni-rakousko.info/turistika


©Wiener Alpen / Franz Zwickl

Úvodní foto: ©Wiener Alpen/Franz Zwickl

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama