REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Top 5 výletních měst, které byste měli navštívit v Libereckém kraji

Liberecký kraj je region v severní části České republiky, který je známý svou krásnou přírodou, bohatou historií a půvabnými městy. Přinášíme vám pět měst, která stojí za to navštívit v tomto kraji.

Česká Lípa

Česká Lípa je historické město ležící v srdci kraje. Vyznačuje se krásnou architekturou v barokním a renesančním stylu, například kostelem svatého Petra a Pavla nebo radnicí. Návštěvníci si mohou prohlédnout také místní muzea, galerie a divadlo.

Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou je město proslulé sklářským a šperkařským průmyslem. Na svém výletě si můžete prohlédnout Sklářské muzeum, které nabízí úchvatnou sbírku sklářských výrobků, šperků a dalších dekorativních předmětů. Ve městě se nachází také půvabné Městské divadlo a kostel Nejsvětější Trojice.

REKLAMA

Liberec

Liberec je největším městem v regionu a je známý pro svoji architekturu, živou kulturu a úžasnou přírodu. Návštěvníci si mohou prohlédnout historické centrum města, gotický kostel svatého Vavřince, barokní radnici a novorenesanční Justiční palác. Oblíbeným cílem především pro rodiny s dětmi je pak Zoo Liberec, iQLANDIA, nebo aquapark Centrum Babylon. K Liberci neodmyslitelně patří hora Ještěd s hotelem, restaurací a zároveň vysílačem v technicistním architektonickém stylu. Celý tento komplex je i symbolem tohoto města.

Ještěd - symbol Libereckého kraje. Foto: ©Pixabay.com
Ještěd – symbol Libereckého kraje. Foto: ©Pixabay.com

Turnov

Turnov je půvabné město ležící v srdci Českého ráje. Je známý svou elegantní secesní architekturou, například Muzeem Českého ráje a Obecním domem. Návštěvníci mohou také prozkoumat místní skalní útvary a užít si různorodé venkovní aktivity v okolní přírodě.

Jilemnice

 Jilemnice je historické město ležící v podhůří Krkonoš. Vyznačuje se působivou architekturou v barokním stylu, například kostelem svatého Vavřince a jilemnickým zámkem. Návštěvníci si mohou prohlédnout také místní muzea, galerie a divadlo.

Zasněžená Jilemnice. Foto: ©Pixabay.com
Zasněžená Jilemnice. Foto: ©Pixabay.com

Liberecký kraj je krásné místo České republiky s mnoha půvabnými městy a místy, které stojí za to prozkoumat. Těchto pět nejzajímavějších měst nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a seznámí je s bohatou historií a kulturou regionu.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA