Tipy, kam za aktivní dovolenou v Česku a proč se nezapomenout připojistit

Toužíte strávit letošní dovolenou aktivně? Pak oceníte naše tipy na nejlepší místa v Česku, která vám nabídnou krásné cyklostezky i úžasné turistické trasy. Záleží jen na vás, zda chcete strávit léto v sedle, nebo vyrazit po svých. Možností máte nespočet.

Turistika v Krkonoších

Reklama

Pokud si chcete dát během dovolené do těla, vyrazte do Krkonoš. Zdejší národní park nabízí řadu skvěle značených turistických tras i cyklotras. Celkem se v Krkonošském národním parku nachází přes 700 km turistických cest, takže během dovolené budete mít rozhodně o zábavu postaráno.

Zároveň mějte na paměti, že chůze a jízda na kole mimo vyznačené trasy je zakázaná. K úrazu může dojít při neopatrném pohybu, ale i při chůzi po značených cestách. Proto si před výletem nezapomeňte sjednat pojištění na dovolenou. To se vám vyplatí hned z několika důvodů.

Cestovní pojištění se o vás postará v případě úrazu. Před aktivní dovolenou se vám vyplatí připojistit se na rizikové sporty, a pokud cestujete s malými dětmi, zjistěte si dopředu, zda se dané pojištění vztahuje také na jejich hospitalizaci v případě úrazu. Chystáte-li se cestovat s agenturou, připojistěte si také storno zájezdu, abyste nepřišli o své peníze. V neposlední řadě si pojistěte i zavazadla a sportovní vybavení, které s sebou povezete.

Za pralesem i ledovcovými jezery na Šumavu

Pojďme se nyní vrátit k tipům na místa, kde se dá prožít krásná dovolená v pohybu. Pokud máte Krkonoše prochozené křížem krážem, dejte šanci Šumavě. Vždyť na jejím území se nachází Boubínský prales a také dvě překrásná jezera – Černé a Čertovo. Stejně jako v Krkonoších, i turistické trasy v šumavském národním parku jsou skvěle značené a dohromady měří stovky kilometrů.

Za krásami Jihočeského kraje

Milujete zámky, rybníky, ale hlavně rovinu? Zabalte si kufry a dopřejte si dovolenou plnou pohybu v Jihočeském kraji. Kromě zámků Hluboká a Červená Lhota se můžete těšit na malebné vesničky a města, hrady, bohatou sakrální architekturu a samozřejmě na nespočet rybníků. Výhoda sportování na území tohoto kraje spočívá v tom, že budete ušetřeni kopců, ale užijete si i přesto nádherné výhledy.

Foto: ©DaLiu / Shutterstock.com

Za vínem, tradicí i muzikou

Jestli máte rádi víno a nepohrdnete během dovolené sklenkou, vyrazte vstříc jižní Moravě. Turistické trasy v této oblasti jsou vhodné také pro děti, takže si dovolenou užije celá rodina. Při svých toulkách po regionu byste rozhodně neměli minout kouzelný Lednicko-valtický areál, kde načerpáte sílu na další cesty. Za návštěvu stojí také oblast Pálavy s romantickými výhledy na vinice. Své kouzlo má také okolí Brna, které nabízí spoustu aktivního využití pro každého.

Vydejte se na dovolenou do ráje

Na našem seznamu míst pro aktivní dovolenou samozřejmě nesmí chybět ani Český ráj. Ke svému jménu rozhodně nepřišel náhodou, a pokud jste zde ještě nebyli, je na čase to napravit. Rodiny s dětmi by neměly minout pohádkové město Jičín. Turistické trasy vás v Českém ráji provedou kolem hradů Trosky, a Kost nebo zámků Hrubá Skála a Valečov. A s výletem nesmíte zapomenout ani na Skalní město v Prachovských skalách.

Abyste si svou aktivní dovolenou užili naplno a nemuseli se ničím stresovat, sjednejte si před odjezdem cestovní pojištění a přidejte si k němu i vhodná připojištění. Během dovolené se tak nebudete muset o nic strachovat a budete se moct věnovat pouze poznávání nových míst a sbírání zážitků.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama