Táborsko – místo vaší dovolené

Pojďte s námi putovat krajem Husitů, obdivovat romantické zříceniny nad řekou Lužnicí, kochat se selským barokem i renesančními štíty. Ze země či sedla kola, s dětmi či sami, za odpočinkem nebo zábavou – Táborsko – region pro Vás. Přesvědčte se sami.

Reklama

Křivolaké táborské uličky obehnané mohutným opevněním, nádherně zdobené renesanční domy, majestátní radnice a pozůstatky hradu, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě Jordán, duch husitství každoročně připomínaný velkolepými slavnostmi – to je Tábor – husitské město s živou současností, pulzující srdce regionu.

Zbrojnoši, šlechtici i žebráci, noční tmou se nesou tóny středověké hudby a řinčení zbraní a medovina teče proudem. Že jste se ocitli ve středověku? Ale ne, to se jen konají každoroční historické slavnosti. Nejvýznamnější festival Táborská setkání má svůj nezaměnitelný kolorit.

Přívětivá krajina Táborska protkaná romantickým kaňonem řeky Lužnice, malebnými městečky se zachovalou lidovou architekturou, množstvím tajuplných zřícenin, proslulými lázněmi Bechyně – vše, na co si jen vzpomenete. Bohatý kulturní život odkazující jak na tradice, tak na moderní scénu. Dobrá dopravní dostupnost, rozsáhlá turistická infrastruktura, lidé hrdí na svůj domov – to je Táborsko – region, který si Vás získá a kam se budete rádi vracet. www.toulava.cz


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama