REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka
V okolí

Táborské Vánoce 2023

Svátečně vyzdobené město jako každoročně v závěru roku nabídne řadu programů pro dospělé i pro děti. Na Žižkově náměstí se bude rozsvěcet vánoční stromeček, budou se zde rojit čerti a dojde i k nakupování nejen dárečků na Staročeském vánočním trhu. Umělci předvedou ukázky vánočních zvyků a malé i velké potěší živým betlémem. Celý vánoční čas je protkán koncerty, pohádkami pro děti a hudebními večery. Po dobu adventu se pak můžete zasnít a inspirovat na výstavě betlémů a vánočních ozdob.

Vyšla hvězda jasná

23. 11. až 7. 1. 2027 – Galerie 140
Tradiční vánoční výstava plná dekorací, ozdob, betlémů a perníčků, tentokrát zaměřená na betlémy.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s pozváním na vánoční punč

1. 12. – Žižkovo náměstí
V podvečer zazní vánoční melodie, které nás naladí na vánoční čas a v ulicích města potkáte anděly, posly Vánoc. Nebeská poštovna s obsluhou andílků splní vaše přání.

REKLAMA

Čertoviny

5. 12. – Žižkovo náměstí
U kašny bude pekelný úřad s knihou hříchů, čerty, Luciferem a ohňovými efekty. Nebude chybět tradiční nadílka od Mikuláše, pekelné veličenstvo, kniha hříchů, čertovská dílnička a další překvapení.

Kostelní betlémy na Táborsku

7. 12. – přednáškový sál Husitského muzea
Přednáška o historii výroby a stavění betlémů od nejstarších dob, přes středověký rozvoj, likvidaci za Josefa II., až po současné podoby betlémářství.

REKLAMA

Staročeský vánoční jarmark

9. a 10. 12. – Žižkovo náměstí
Přijďte si užít atmosféru staročeských Vánoc, vychutnat si bohatý kulturní program, obdivovat tradiční uměleckořemeslnou výrobu, nakoupit vánoční dekorace. Těšit se můžete na sto vánočních stánků, dřevěný historický kolotoč, dětskou dílničku a živé velbloudy. Budete si moci vyzkoušet staročeské vánoční zvyky a dovednosti (pouštění a věštění z lodiček, lití olova a vosku, hod střevíčkem).

Vánoční koncert Jakuba Smolíka

19. 12. – hotel Palcát
Můžete se těšit na vánoční koledy s dětským pěveckým sborem Fénix při Základní umělecké škole v Sezimově Ústí, promítání, vtipné historky a večer plný písní a zábavy.

www.visittabor.eu

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA