REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Ta pravá šumavská pohoda…

17. 12. 2012

Lyžařský areál Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy.

Leží ve vzdálenosti 15 km od Vimperka a 30 km od Sušice. Rozprostírá se v nadmořské výšce 890 -1120 m n.m. a nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen na sjezdovkách ale také na běžeckých tratích. Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových tratí je doporučován pro rodinnou rekreaci a hodí se také pro školní lyžařské kurzy. Vyžití zde najdou i milovníci snowparků a snowtubingu. Přístupnost na Zadov je bezproblémová. Řidičům přesto doporučujeme zimní obutí a pro jistotu přibalit sněhové řetězy.
V areálu je 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků. Areál se skládá z několika menších středisek.
  
Největší je areál Kobyla, se čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním kobercem, třemi lyžařskými vleky a novinkou sezony- dětským pohyblivým kobercem. Je tu celkem 5 sjezdových tratí, z nichž většina je uměle zasněžována a osvětlena pro večerní lyžování. Nejdelší měří 800 m a svojí šířkou je vhodná i pro carving. Sjezdovky jsou pro denní i večerní lyžování čerstvě upravovány. Na Kobyle najdete i nově rozšířený snowpark, lyžařskou školu s výukovým hřištěm a dětským pohyblivým kobercem, půjčovnu lyží a snowboardů se servisem, 4 rychlá občerstvení, sociální zařízení a wi-fi. V bezprostřední blízkosti má své sídlo i Horská služba. Bezplatné parkoviště a zastávka autobusu jsou vzdálené asi 50m od sjezdových tratí. V zimní sezoně jezdí po Zadově skibus, který je pro lyžaře zdarma.

Další středisko tvoří starší jednosedačková lanová dráha Zadov – Churáňov. Zde najdete dvě nejdelší sjezdové tratě na Zadově v délce přes kilometr. Bezplatné parkoviště je zhruba 150 m od nástupní stanice.

Třetím střediskem je areál U Horejšů. Je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Zde je také lyžařská škola s vlastním výukovým hřištěm a parkoviště přímo u vleku.    K Lyžařskému areálu Zadov částečně spadá i areál na Nových Hutích. Zde je několik lyžařských vleků různých provozovatelů. Sjezdové tratě v délkách od 300 m do jednoho kilometru jsou zde mírné a obzvláště vhodné pro začínající lyžaře a lyžařské kurzy. Placené parkoviště je zhruba 300 m od vleků.

REKLAMA

Hlavní novinkou je, že všechny jízdenky vydané v areálu Kobyla platí ve výše uvedených střediscích a navíc i v areálu Kvilda a Kubova Huť.

Pro běžkaře je na Zadově připraveno na 50 km pravidelně upravovaných běžeckých tras, které navazují na další trasy po celém Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je Churáňov odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Kvildu a na prameny Vltavy. Dostanete se i přes Přilbu na Staré Hutě, Nové Hutě a Borovou Ladu. Najdete zde i lyžařský běžecký stadion se závodními homologovanými tratěmi. Churáňov je častým dějištěm sportovních soutěží.

REKLAMA

www.lazadov.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA