Státní rekreační poukaz na dovolenou v ČR

Reklama

Slyšeli jste už o tom, že si v letošním roce budete moct užít parádní dovolenou v Čechách, na kterou vám  prostřednictvím státního rekreačního poukazu přispěje stát a zaměstnavatel?

Po období nejistoty a špatných zpráv to vypadá, že se začíná blýskat na lepší časy. Pandemie koronaviru slábne a na řadu přicházejí opatření, která pomohou rychle postavit na nohy ekonomiku státu.


Aktuálně je v jednání program Ministerstva pro místní rozvoj s pracovním názvem Dovolená v Česku, který má za cíl motivovat občany, aby si pro nadcházející dovolenou rezervovali tuzemské hotely, penziony, wellness a další ubytovací zařízení v ČR. Pokud vše dobře dopadne, cestování s využitím státních poukazů na  ubytování v České republice by mělo odstartovat již brzy.


Prozatím se jedná o tom, že by se výše poukazu měla pohybovat kolem 10 000 Kč, přičemž třetinu by hradil stát a druhou třetinu zaměstnavatel. Třetí třetinu by si sice hradil zaměstnanec ze svého, ale i tak představuje rekreační poukaz možnost, jak si užít dovolenou v České republice za zlomek ceny. Aktuální informace o státním příspěvku na dovolenou v Česku naleznete na StatniPoukaz.cz.


Co na tento návrh říkáte? Už víte, které místo v České republice se stane vaším cílem pro letošní dovolenou v Česku?


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama