Špindlerův Mlýn – ideální cíl Vaší letní tuzemské dovolené

Špindlerův Mlýn je jedním z nejznámějších středisek cestovního ruchu v České republice.

Leží v údolí horního toku řeky Labe v nadmořské výšce 715 – 1310 m a téměř ze všech stran je obklopeno malebnými vrcholy krkonošských hřbetů a náhorních plošin. Poloha, příznivé klimatické podmínky, vhodné terénní poměry i přírodní krásy, typická atmosféra a charakter horského městečka, kvalita životního prostředí – to vše jsou důvody, proč si nespočet turistů z domova i ze zahraničí Špindlerův Mlýn každoročně vybírá jako místo pro svou dovolenou.

Reklama

O Špindlerově Mlýně se často mluví jako o perle Krkonoš. A to nejen pro svou polohu uprostřed nejvyšších českých hor, ale především pro svou přírodní krásu, která město, ležící na území Krkonoškého národního parku, obklopuje. Celoročně je zde na výběr z bohaté nabídky údolních i hřebenových turistických tras, které vás provedou po rozsáhlých horských loukách, přes malebné bystřiny až do hlubokých lesů a nabídnou vám nezapomenutelné výhledy do krajiny.

Nejsou to ale jen přírodní krásy. Je to také nepřeberné množství aktivit nabízející zábavu a aktivní odpočinek lidem všech povah i věkových kategorií, co láká navštívit Špindl nejen v zimě ale i v létě. Stoupání do kolem se tyčících vrcholů může zpříjemnit  lanová dráha Svatý Petr—Pláň. Z vrcholku Pláně lze naplánovat krátký, turisticky nenáročný cca 4km dlouhý okruh rozcestí u srubu a zpět, zdatnější turisté odtud mohou vyrazit přes Klínovy boudy a Výrovku až na Luční boudu a Sněžku. Na horském kole lze z Pláně vyrazit třeba přes Dvorskou boudu a Výrovku do pece pod Sněžkou (26km), pro rodiny s dětmi doporučujeme jednoduchou trasu přes Krásnou Pláň zpět do Špindlerova Mlýn (10km).

Od vrcholu lanové dráhy Medvědín  láká vyrazit k prameni Labe. I pro cyklisty je možné vydat se přes Rovinka na Benecko a odtud zpět do Špindlerova Mlýna (25km), nebo třeba na Zlaté návrší a zpět do Špindlerova Mlýna přes Přední Labskou. Lanovky přepraví Vás i Vaše děti (děti do 6 let zdarma), na vrchol přepravíme i Vaše čtyřnohé miláčky nebo dětský kočárek.

Milovníci sjezdů na horských kolech se určitě nebudou nudit na 4 sjezdových trasách Špindl Bike Parku ve Svatém Petru. K dispozici je i půjčovna horských kol a vybavení přímo u dolní stanice Lanovky na Pláň.

Nejen pro děti jsou zde nachystány adrenalinové aktivity jako bobová dráha (www.bobovka.cz), nebo třeba obří houpačka, přemostění pod přehradou, terénní koloběžky, nebo i lezecká stěna ve Sv.Petru (www.skolmax.cz). Milovnící letního bílého sportu nesmí vynechat ani tenis na dojezdu černé sjezdovky ve Svatém Petru. K dispozici je zde 5 kurtů, tréninková zeď i služby trenéra.


SKIAREÁL Špindlerův Mlýn, a.s.

Špindlerův Mlýn 281
543 51
Info tel. +420 499 467 102
skiareal@skiareal.cz
www.skiareal.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama