Slavnosti Piva Krušovice se vracejí: a je na co se těšit!

V sobotu 17. září se v pravé poledne otevřou brány Královského pivovaru Krušovice dokořán. Celý areál ten den bude patřit koncertům populárních českých skupin, doprovodnému programu a samozřejmě skvělému královskému pivu. Vstupné se neplatí, půllitr piva bude stát 20 korun.

Reklama

Celým odpolednem a večerem hosty provede populární komik Lukáš Pavlásek. Na pódiu se rozezní skvělé koncerty v podání populárních interpretů a skupin. Vystoupí tak: Ine Kafe (12:05 hodin), Portless (13:15), UDG (14:30), Žlutý pes (15:50), Anička Slováčková (17:05), Katarína Knechtová (18:25), Lenny (19:45) a Anna K ve 21:10 hodin.

Z doprovodného programu si určitě zaslouží pozornost „královská pivní škola“, kde se všichni zájemci dozvědí spoustu informací o výrobě piva, degustaci i jeho servírování. Nakonec si sami svůj půllitr načepují. Kromě toho mohou zavítat i na exkurzi do pivovaru s výkladem.

Zábavu si lidé užijí i při pivních soutěžích. V té nejatraktivnější z nich výherce získá roční pivní rentu zdarma. K dispozici bude i fotostěna, odkud si zájemci mohou odnést fotku zdarma jako upomínku na pěkně prožitý den.

Po celou dobu Slavností si mohou návštěvníci koupit všechna piva za symbolických 20 korun. Ve stáncích budou prodejci nabízet i něco dobrého k snědku. K dopravě lze využít kyvadlovou dopravu z Rakovníka a Nového Strašecí a zpět.

Přijďte v hojném počtu!

Krušovický pivovar Krušovice byl jako jediný u nás po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když ho v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Od té doby zde krušovičtí sládci vaří pivo bez přerušení. Do jeho portfolia patří Královský Originál 10, Královská 12, součástí portfolia jsou také Krušovice Královské Černé a Krušovice Pšeničné a od roku 2017 čepovaný ležák 11 Mušketýr. Krušovická piva pravidelně bodují na prestižních degustačních soutěžích doma i v zahraničí. Poslední ocenění například získalo Krušovické Černé, a to na Zlaté pivní pečeti 2020. V roce 2019 na stejné soutěži bodovala Krušovická 10, která se mezi světlými výčepními pivy umístila na 2. místě. Výrazným úspěchem se v roce 2018 stala stříbrná medaile ze soutěže Monde Selection pro Krušovice Imperial.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama