Slavnosti města Mikulova jsou skvělým programem pro poslední májový víkend

Na Slavnostech města Mikulova 24. až 26. května vystoupí legendární MIG 21, INE KAFE nebo královna nejmladšího publika Ewa Farná. Fandit můžete při Mikulovské cihle nebo Mistrovství ČR v natažení vína koštýřem a setkat se s populárními herci a zpěváky, kteří jsou patrony či hosty akcí.

Město také přiblíží svou minulost programem, v němž se objeví Římané, Židé, mikulovští šlechtici i vojáci z doby napoleonské. Komponovaný program Májový víkend s Muzejní nocí připravilo i Regionální muzeum v Mikulově, jeho součástí je noční prohlídka a bohatý program v celých prostorách historického zámku.

Reklama

V sobotu odpoledne se koná jeden z prvních open air koncertů sezóny v amfiteátru, těšit se můžou příznivci Ewy Farné, INE KAFE a fanoušci MIG 21, z místních kapel se objeví Chameleon Groove.Kompletní program ZDE.
Do městských slavností bude zapojena i nejmladší generace. Školáci a studenti budou soutěžit i ve vědomostní soutěži Co víš o Napoleonovi a jeho době a vystoupí děti ze škol a školek.  Na nejmenší hosty čeká soutěžní sobotní dopoledne v zámecké zahradě, které pro děti připravil Dům dětí a mládeže.

Kraj kolem Pálavy má stále velmi silnou folkloristickou tradici, proto se i na této akci představí místní národopisné soubory a dětské cimbálové muziky. Originální pojetí tohoto žánru nabídne cross-žánrová kapela Cimballica, od níž zazní například Nabucco na cimbál nebo Metallica na housle.

V předprodeji je možné koupit vstupenku na koncerty v amfiteátru za 200 Kč v Turistickém informačním centru. Na místě je pak cena 250 Kč. Více informací na www.mikulov.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama