Sezóna na Božím Daru v plném proudu

Dětský areál Novako(Boží Dar 19. 2. 2007) Letošní lyžařská sezóna začala opožděně a ani sněhové podmínky na našich horách nejsou úplně ideální. Dobré sněhové podmínky (cca 50 cm) hlásí Boží Dar a Klínovec v Krušných horách. V obou střediscích Klínovec – sever a Klínovec – jih (Neklid) jsou v provozu všechny vleky i sjezdové tratě. O víkendu byl uzavřený pouze dolní úsek (černá 7) v areálu Neklid. Podle provozovatele je sjízdná i Jáchymovská sjezdovka v celém svém úseku – z Klínovce až k dolní stanici sedačkové lanovky, vedoucí z Jáchymova na Klínovec.
Boží Dar je pro svůj klid ideálním střediskem pro rodinou dovolenou. Malebné městečko je nejvýše položeným městem v České republice (1028 m n. m.). Děti a začátečníci mohou využít areál Novako cca 50 m od náměstí. Zde je také provozován snowtubing – jízda na nafukovacích kruzích ve sněhovém korytu. Náročnější lyžaři a snowbordisté se do areálu Neklid dostanou kotvovým vlekem za hotelem Praha. Na Neklidu mohou využít Velkou pomu (620 m), Tisícovku (kotva – 1000 m), Malou pomu (257 m), nebo Pětistovku (kotva – 730 m). Všechny sjezdovky (červené – střední náročnost) jsou dostatečně široké a mají díky profilu kopce naročnější dojezd. Ten však lyžaři nemusí absolvovat, pokud si vyberou Pětistovku (sjezdovka č. 6). Pro běžkaře je v okolí Božího Daru připraveno několik desítek kilometrů upravených běžeckých tratí na pro běžkaře ideální náhorní planině.
I když se teploty během minulého týdne pohybovaly mírně nad bodem mrazu a sníh odtálval, noční sněhové přeháňky úbytek sněhu naštěstí doplnily. Mlhavé a nevlídné počasí z počátku týdne se na víkend změnilo na slunečné, nejdelší fronta na Tisícovce pak nepřekročila 10 minut. Také ceny služeb jsou zde velice příznivé, celodenní permanentku v areálu Neklid pořídíte za 360 korun, ubytování v některých penzionech pak již od 200 Kč za osobu a noc. Pokud někomu nestačí sklon zdejších sjezdovek, může se přesunout do střediska Klínovec – sever, vzdáleného od Božího Daru 4 km, a okusit proslulou sjezdovku U zabitého. Bohužel, díky nedohodě provozovatelů zde v letošním roce nejezdí skibus.
Pokud nedojde k výraznému oteplení, předpokládají provozovatelé, že zde letošní sezóna potrvá ještě několik týdnů.

Reklama

Informace: INFOCENTRUM Boží Dar, tel.: 359 571 047, 731 524 580, e-mail: infocentrum.az@bozidar.cz

MiM

Kulturní akce

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama