S dětmi za Večerníčkem! Tip na výlet pro deštivé dny

Prázdninové počasí je jak na houpačce… jeden den vymyslíte super výlet a druhý den vám počasí překazí plány. Naštěstí existuje místo, kde neprší, baví to tam nejen děti, ale i rodiče a je tam otevřeno každý den v čase od 10 do 18 hodin, včetně víkendů. Vítejte na výstavě Večerníček má narozeniny!

Reklama

Výstava je otevřena u příležitosti 55. výročí nejdéle vysílaného pořadu České televize.  Je interaktivní a děti si užijí řadu her a audiovizuálních efektů. Dozvědí, jak se pohádky točily dříve a jak se točí dnes. Mohou si zahrát hru Tref svého záporáka, vyzkoušet vědomostní kvíz na večerníčkové téma, poskládat puzzlíky s Křemílkem a Vochomůrkou, a to přímo v jejich Pařezové chaloupce, otrhat hrušky kocourovi Mikešovi, stát se dabérem pohádky Maxipes Fík, vyfotit se s hrdiny Krakonošských pohádek a originální snímek si nechat zaslat přímo do emailu a mnoho dalších veselých aktivit.

Večerníček má narozeniny!, Foto: © Michael Kolář

Najdete tu také klidovou zónu, kde si můžete posedět a dát si malou svačinku. Tu si ovšem musíte přinést, protože přímo na místě se nedá žádné jídlo zakoupit. Jíst zdravě na cestách je leckdy oříšek. Děti jistě potěšíte Mysli ovesnými sušenkami, které jsou zdravější alternativou klasických sušenek, a to díky vysokému 40% podílu ovesných vloček. V nabídce najdete 8 druhů těchto sušenek, samozřejmě i dětmi nejoblíbenější čokoládové. Vyzkoušejte také výborné jablečné.

Nezapomínejte také na sebe, protože výstava Večerníčku to není žádné nudné muzeum se zaprášenými exponáty a děti tu vydrží opravdu velmi dlouhou dobu. Můžete přibalit i ořechové tyčinky, které jsou také vhodné na cesty a prázdninové výlety a skvěle chutnají i dospělým. Jsou bez lepku, bez palmového oleje a vybrané příchutě jsou podmáčené lahodnou hořkou čokoládou. V nabídce najdete 4 příchutě – pistácie, kešu, brusinka a med.

Výstava Večerníček má narozeniny! Trvá až do konce prázdnin. Vstupné na výstavu se neplatí a věřte, že jedna návštěva dětem nestačí.

Večerníček má narozeniny!, Foto: © Michael Kolář

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama