REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Říjen ve znamení udržitelnosti

13. 10. 2022

Prvním říjnem vypukne v Metropoli Zličín Festival udržitelnosti, který bude probíhat po celý měsíc. Každou sobotu vždy od 14:00 do 17:00 nabídne zájemcům možnost zúčastnit se zajímavých tematických workshopů s jedním hlavním cílem motivovat a inspirovat návštěvníky k šetrnému přístupu k životnímu prostředí.

Celý měsíc říjen se mohou návštěvníci Metropole Zličín těšit na rozmanitý program zaměřený na udržitelnost, který otevře řadu zajímavých a podnětných témat. Pod taktovkou společnosti Potex bude první a poslední víkend patřit cirkulární módě a opětovnému použití textilu. Téma redukce odpadu v každodenním životě a náhrady jednorázových materiálů těmi recyklovatelnými otevře druhý víkend nezisková organizace Zerowasters. Další říjnovou sobotu pak nezisková organizace ProVeg představí tipy na domácí tvoření a recepty z rostlinných ingrediencí, na programu je také autogramiáda Nikolety Kováčové alias Surové dcerky a její nejnovější knihy Slovegan 3. Předposlední víkend bude pak v Metropoli Zličín patřit tématům kompostování ve městě a třídění bioodpadu, která představí odborníci z organizace Kokoza.

Udržitelné workshopy i výstavy

V rámci říjnového Festivalu udržitelnosti se návštěvníci Metropole Zličín mohou těšit na nabitý program plný tvůrčích workshopů, rad a tipů i doprovodných výstav. Seznámit se bude možné například s projektem REkrabička a REkelímek nebo s 3D tiskárnou a uměním organizace Plastenco Design. 
Workshopy a bohatý program budou v Metropoli Zličín probíhat každou říjnovou sobotu od 14:00 do 17:00 a pro členy věrnostního programu, do kterého se lze jednoduše a rychle přihlásit na webu Metropole Zličín, budou zcela zdarma. Instalace s informacemi od zapojených organizací budou k vidění vždy po celý týden od 9:00 do 21:00 na centrálním náměstí v Metropoli Zličín. Více informací o Festivalu udržitelnosti najdete na www.metropole.cz.

REKLAMA

PROGRAM 

Celý říjen       Výstava REkrabička a REkelímek
sobota 1.10.     Potex: Udržitelná a cirkulární móda
sobota 8.10.     Zerowasters: Zkoušíme žít bez odpadu –, stánek REkrabiček a REkelímek
sobota 15.10.   Proveg: Budoucnost na talíři, Surová Dcérka. autogramiáda
sobota 22.10.    Kokoza: Kompostování ve městě
neděle 23.10.    Plastenco: 3D tiskárna
sobota 29.10.    Potex: Udržitelná a cirkulární móda a zakončení

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA