Rakousko, země plná historie a krásné přírody

Plánujete dovolenou v dostupné destinaci, která vám nabídne spoustu historie, kulturních zážitků a v neposlední řadě i dech beroucí přírodu? Pak vyrazte do Rakouska. K sousedům, kde máte neomezené možnosti, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Reklama

Když se řekne Rakousko, vybaví se vám jistě spousta činností, jimž se lze v této zemi věnovat. V první řadě je to vysokohorská turistika, poznávání hlubokých lesů, ale také návštěvy významných měst. Tohle všechno máte na dlani, a ještě v dobré vzdálenosti od České republiky. Jestliže hledáte inspiraci pro plánovanou dovolenou v Rakousku, začtěte se do následujících řádků.

Začněte hlavní metropolí země

Pokud si chcete Rakousko podmanit opravdu od základu, pak by vaše první cesta měla vést do hlavního města. Tím je Vídeň, která je mnohdy označována, jako hlavní kulturní centrum střední Evropy. Metropole mnoha tváří na vás dýchne starou architekturou a zároveň ukáže i moderní a nadčasové stavby. V tomto směru si na své přijde dozajista každý.

 • Katedrála sv. Štěpána
 • Vídeňské mezinárodní centrum
 • Hundertwasserhaus
 • Palác Schönbrunn
 • Vídeňská státní opera

Když se vypravíte do Vídně, dostane se vám jedinečné příležitosti spojit poznávání se zábavou. To dokazuje například místní zoologická zahrada, zábavní park Prater a Albert Schultz Eishalle. Od hlavního symbolu města v podobě obřího kola Riesenrad se můžete přemístit na ostrov Donauinsel nebo si pochutnáte na některé z místních specialit. Je pravdou, že Vídeň si vás získá ve všech ohledech.

Pronikněte do tajů Mozartova města

Možná si pokládáte otázku, jaké z rakouských měst je takto označováno? Prozradíme vám to. Je to Salzburg obklopený alpskými vrcholky. Idylické město s bohatou historií, které je plně otevřeno všem typům cestovatelů. Na své si přijdou milovníci historie i pohybových aktivit a dobrodružství. Z pohledu poznávání vás čeká přemíra nejrůznějších cílů.

 • Pevnost Hohensalzburg
 • Zámek Hellbrunn
 • Katedrála sv. Ruperta a Virgila
 • Zámek Mirabell
 • Pověstná Obilní ulička

Ne nadarmo je centrum Salzburgu zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Zastavit se můžete i u muzeí nebo dáte přednost romantickým kavárnám s výhledem na okolí.

Město Salzburg přináší mnohé také vyznavačům turistiky. Co byste řekli třeba na výlet na horu Untersberg, která dosahuje výšky 1 972 metrů nad mořem? Mezi další zajímavé cíle patří Mnišský vrch s poutním kostelem, ale i místní zoologická zahrada. To vše v obležení alpských vrcholků. Tohle rakouské město si zkrátka oblíbíte.

Naplánujte si nezapomenutelný zájezd do Rakouska

Je nejvyšší čas sednout si a začít přemýšlet o tom, co všechno byste chtěli v Rakousku vidět. Vždyť tato země toho předkládá více než dost. Zacílit můžete třeba na další velká města plná nejrůznějších atrakcí, historie a kultury.

 • Štýrský Hradec
 • Linec
 • Graz
 • Innsbruck

Když k tomu připočtete nezaměnitelnou přírodu v podání rakouských Alp, jezera Dachstein nebo Obří ledovcové jeskyně, ještě hodně dlouho budete na takovou dovolenou vzpomínat. Abyste se na cestu do Rakouska náležitě připravili, navštivte cestovatelský portál cKlub.cz. Ten sdružuje všechny nezbytné informace – inspirace na dovolenou, recenze hotelů, zkušenosti cestovatelů, průvodce do různých zemí a měst, cestopisy a podobně.

Mezi přemírou praktických informací pochopitelně najdete i cenově výhodné zájezdy směřující do Rakouska, potažmo do jednotlivých oblastí. Tak neváhejte a začněte s plánováním dovolené, která se vám jednoduše vryje do žil. Objevte krásy Rakouska, ať už budou jakéhokoliv charakteru. Možností máte v tomto směru více než dost.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama