Radost z lyžování pro všechny

Ať už jsou vaše schopnosti a preference v oblasti zimních sportů jakékoliv, lyžařská střediska v Dolním Rakousku mají v rukávu tu správnou nabídku pro mladé i pokročilé lyžaře a také příznivý poměr ceny a výkonu. 20 lyžařských areálů, přibližně 100 vleků a 200 kilometrů sjezdovek je zárukou lyžařských zážitků pro malé i velké.

Reklama

Pro první výlet s malými dětmi je ideální rodinný lyžařský areál St.Corona am Wechsel se zábavním parkem, zimním hřištěm a speciálními vleky pro nejmenší. Lyžařské areály Mostviertel Annaberg, Lackenhof-Ötscher a Göstling-Hochkar jsou také ideální pro rodinnou zábavu na sjezdovkách a nabízejí něco i pro starší. Pokud není příliš zimní počasí, lyžařský areál Pucherg am Schneeberg ve Vídeňských Alpách nabízí celoroční lyžování také díky zázračné krajině o rozloze 5 000 metrů čtverečních.

Lyžaři v Ybbstalských Alpách si užívají rozmanité a náročné zimní zážitky v lyžařských oblastech Lackenhof-Ötscher a Göstling-Hochkar, Maiszinken v Lunz am See, Königsberg v Hollensteinu an der Ybbs a Forsteralm v Gaflenzu. Vysokohorský Mitterbach zaujme svými nejstrmějšími přírodními svahy a snowparkem pro vášnivé freestylisty. Lyžařský areál Mönichkirchen-Mariensee nabízí nejen spoustu sjezdovek včetně funparku, ale také možnost natáčení přímo na bráně.  Zauberberg am Semmering je díky nočnímu osvětlení ideální také pro večerní lyžování nebo sáňkování.

Foto: ©Niederösterreich Werbung/ schwarz-koenig.at

Běžkování: Rekreace pro tělo i duši

Bruslete po zasněžených loukách, projíždějte idylickými lesy a udělejte něco dobrého pro tělo i duši. Ideální jsou pro to dolnorakouské běžecké trasy, kterých je ve Waldviertelu, Mostviertelu a Vídeňských Alpách 800 kilometrů. Běžecké lyžování je stále oblíbenější, protože rovnoměrný pohyb šetrně trénuje kondici a klid přírody nám umožňuje navázat kontakt se sebou samými. Kdo by si chtěl vyzkoušet běžecké lyžování, může se zúčastnit ochutnávkových dnů běžeckého lyžování. Jedná se o tříhodinové kurzy běžeckého lyžování. Dolnorakouský den se uskuteční 22. ledna 2022. Ostatní termíny jsou od ledna do konce sezóny.

Foto: ©Niederösterreich Werbung/ Kathrin Baumann

Zimní turistika na sněžnicích a bez nich

Hosté, kteří se rádi hýbou a chodí pěšky, mohou prozkoumat zimní turistické stezky v Dolním Rakousku a užít si okouzlující čas. Všechny regiony Dolního Rakouska jsou ideálními cíli i v zimních měsících díky rozmanitým trasám, zajímavým výhledům a nádherným přírodním scenériím. Výlety na sněžnicích jsou také skvělým způsobem, jak se ponořit do kouzla zimy, odpočinout si od každodenního života a načerpat energii v přírodě. Náhorní plošina Rax ve Vídeňských Alpách je obzvláště vhodná pro túry na sněžnicích. Lanovka Rax s bohatou historií vyveze návštěvníky během několika minut do výšky přibližně 1 500 metrů. Také ve Waldviertelu a Mostviertelu najdete mnoho tras, které můžete prozkoumat na sněžnicích.

Foto: ©Niederösterreich Werbung/ Robert Herbst

S roztomilým doprovodem v chladném ročním období

V Dolním Rakousku si „pomalost zimy“ nejlépe vychutnáte ve společnosti zvířat. Ve Waldviertelu je to možné na mnoha místech. Pod zimním waldviertelským sluncem se můžete procházet s alpakami nebo osly po loukách a lesích. Zvířecí dobrodružství však můžete zažít po celém Dolním Rakousku: v Podunají můžete zažít zábavné oslí dobrodružství, v Mostviertelu se můžete projet na saních tažených koňmi zasněženou krajinou a ve Waldviertelu se můžete nechat táhnout na saních spřežením husky. Některé zoologické zahrady jsou otevřeny celoročně, například Zoo Haag, Ernstbrunn Wildlife Park (o víkendech) nebo Buchenberg Adventure Park.

Foto: ©Waldviertel Tourismus, sommertage.com

Dolní Rakousko
Historické jádro dnešního Rakouska leží v srdci Evropy a již odedávna přitahovalo národy a mocnosti, které se zasloužily o pohnutou historii a bohaté kulturní dědictví této země. Díky prolínání alpské a panonské, severoevropské a jihoevropské klimatické zóny se v Dolním Rakouskou nachází na malém prostoru nesrovnatelná pestrost různých krajinných typů, jež charakterizují lužní lesy a stepi, pastviny a jezera, soutěsky a kopcovitá krajina, říční údolí a rašeliniště. Země na Dunaji se prezentuje jako přírodně půvabná, kulturně pozoruhodná a také vinařsky svůdná destinace pro dovolenou! www.dolni-rakousko.info

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama