REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Prožijte letní pohádku na Vysočině

6. 8. 2018
Plánujete srpnovou dovolenou a nezapomenutelné zážitky, které vašim dětem stoprocentně vyloudí úsměv na tváři i dlouho po prázdninách? Vydejte se k nám na Vysočinu, objevte pohádkovou vesničku, procestujte za den pět kontinentů v ZOO Jihlava, užijte si divoký západ ve westernovém městečku, nechte své ratolesti proměnit v mravence na hradě Roštejn nebo se na okamžik staňte detektivy a vyřešte záhadu v pelhřimovské městské šatlavě. To vše, a ještě mnohem více vás čeká právě na Vysočině!

Strašidelné podzemí i divoký západ v srdci Vysočiny

Žďársko to nejsou jenom kopce, hluboké lesy a průzračné potůčky. To je také moře zážitků, fantazie a rozzářených dětských očí. Do Strašidelného podzemí ve sklepení Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě se můžou vydat jenom odvážlivci. Na ně čekají speciální světelné i zvukové efekty a příběhy inspirované místními pověstmi. Pohádkový svět s trpaslíky, Rákosníčkem, Karkulkou nebo loupežníkem Rumcajsem vyrostl nedaleko obce Sněžné a jmenuje se Pohádková vesnička Podlesíčko. Brány do pohádky tady s příchodem letních prázdnin otevírají několikrát do týdne a zajímavý program pořádají každou sobotu.

Jasnou volbou je Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem. Děti nadchnou westernová představení, indiánská vesnice nebo zoopark, vyzkouší si lukostřelbu, svezou se na koni nebo vláčkem Union Pacifik. Tatínci si můžou zarybařit, zadovádět si na čtyřkolkách nebo se vyřádit na paintballu. Maminky zase ocení přírodní koupaliště nebo procházky jedinečně čistou přírodou.

Procestujte pět kontinentů a proměňte se v mravence

Nezapomenutelné zážitky na vás čekají také v Zoo Jihlava. V jednom jediném odpoledni procestujete pět kontinentů, uvidíte přes 200 druhů exotických zvířat, prohlédnete si tropický pavilon, africkou vesnici Matongo, asijský parčík Hokkaido nebo jihoamerickou haciendu Escondido.

Rodiny s dětmi a milovníky přírody bude od začátku letních prázdnin lákat dílčí část nově zrekonstruované prohlídkové trasy B hradu Roštejn nedaleko Telče, který prochází stavební i expoziční obnovou. Rozhodně tady nebudete pouhým pozorovatelem, ale vše si vyzkoušíte na vlastní kůži. Zjistíte, jak těžká je taková lovecká puška, do okolní krajiny se podíváte dalekohledem, na vlastní uši zažijete atmosféru nočního lesa, děti se na malou chvíli stanou mravenci ve zvětšeném modelu mraveniště a odpovídat budou na řadu zvídavých otázek a úkolů. Dospělí pak ocení originál herbář na zdech hradu i v jeho interaktivní podobě. Zvolte romantický lovecký hrádek za svůj výletní cíl a otestujte novou interaktivní prohlídku. Více na hrad-rostejn.cz

 


Pelhřimov láká na strašidla i na detektivní hru

Pokud se vydáte do Pelhřimova, můžete navštívit nejen Muzeum rekordů a kuriozit a vidět stovky největších, nejmenších, nejdelších nebo nejtěžších exponátů, ale můžete tady objevit také Muzeum strašidel i peklo a Muzeum Vysočiny Pelhřimov zase zve na dětskou prohlídku městské šatlavy s detektivní hrou (14. 8.). Jen o pár kilometrů dál – na hradě Kámen připravují na srpen i září speciální zábavné dětské prohlídky (25. a 26. 8., 28. a 29. a 30. 9.) a skvělé zážitky slibuje Kámenské hradohraní (4.–5. 8.), kdy hrad nabídne speciální večerní prohlídky a prohlídky pro děti. A co takhle putovat za pokladem a setkat se s živým čertem nebo ježibabou? Dobrodružství na vás čeká v Rodinném zábavném parku Fábula v Kamenici nad Lipou. V průběhu srpna vás každé úterý a čtvrtek do Kamenice doveze parní vláček. Výlet do parku Fábula můžete spojit s romantickou cestou, ale také třeba s gastronomickým zážitkem při návštěvě nově zrekonstruovaného Kamenického pivovaru nebo prohlídkou místního zámku se zahradami.

Další tipy na výlety s dětmi po celé Vysočině najdete na turistickém portále Vysočiny www.region-vysocina.cz

Kalendář akcí

18. srpna: Den pirátů – Park Robinson, Jihlava
17.–19. srpna: Slavnosti Tří kápí – Podzámecká niva Třebíč, www.tkl-trebic.cz
25. srpna: Rodinný den s HARIBO – Šiklův mlýn, Zvole u Bystřice n. P.
7.–9. září: Mrkvancová pouť – Polná

www.region-vysocina.cz, www.vysocina100let.cz, www.filmvysocina.cz

Foto 1 – Vladimír Kunc, foto 2 – archiv Westernového městečka, foto 3 – archiv Vysočina Tourism, foto 4 – Město Pelhřimov

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA