REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Přivítejte jaro v šumavské přírodě na Lipně

Teplé a slunečné počasí, první jarní květiny i zpěv ptáků. Jaro už je tu a ním spoustu možností, jak trávit čas v překrásné šumavské přírodě a okolí jihočeského moře.

Cyklistická sezona se pro všechny milovníky kol či elektrokol rozbíhá naplno. Kilometry cyklostezek nejen v okolí jezera jsou skvělou příležitostí, jak se úspěšně vrátit do sedla a znovu rozkmitat nohy na šlapačkách. Ještě před tím, než vyrazíte na cestu, se zastavte v půjčovnách Intersport Rent. Kromě příslušenství na kolo v nich objevíte silniční či sjezdové koloběžky, na kterých se můžete vydat na toulky kolem lipenského jezera či za adrenalinovým zážitkem při sjezdu z vrcholu Kramolín.

Oblíbenou formou trávení volného času na Lipně je také turistika, díky které si v naprostém poklidu vychutnáte všechna vyhlédnutá místa. Na celodenní výlet po okolí pro Vás máme hned několik tipů. Navštívit můžete Medvědí horu, Čertovo kopyto nebo Godošovu poustevnu, tedy místa, kam dorazíte snadno po značených cestách a užijete si krásnou přírodu i výhledy na jezero. I na pěší výlety najdete veškeré potřebné vybavení v Intersportu. Nemusíte si s sebou brát prakticky nic, protože v Intersportu nakoupíte vše, co by vám ve výbavě mohlo chybět. Ať už jsou to kvalitní boty na dlouhou túru, nebo funkční tričko, ve kterém se budete cítit naprosto komfortně po celou dobu výletu.

REKLAMA

Foto: ©LIPNO SERVIS
Foto: ©LIPNO SERVIS

Chuťové pohárky uspokojí Stodola i Povidloň

Je nám jasné, že Vám cestou pořádně vyhládne. Řešení najdete hned vedle centrálního parkoviště, kde se nachází restaurace Stodola. Šéfkuchař Michal Hruda se svým týmem sestavil vynikající a lákavé sezónní menu, kde využívá nejen čerstvé suroviny z místních farem, ale také bohaté a letité zkušenosti z Čech i zahraničí. Každý den si tak vyberete ze stálé nabídky nebo denního menu a jsme si jisti, že ani jednou nemůžete sáhnout vedle a vždy budou vaše chuťové buňky i hladový žaludek spokojeni.

Stejně tak dobře se o dokonalý gurmánský zážitek postarají také v cukrárně Povidloň. Kromě lahodných zákusků mají po celý rok také vlastnoručně vyráběnou zmrzlinu, vaječný likér i čokoládové či brusinkové sušenky, které si můžete vzít s sebou domů, nebo do batohu na výlet. V Povidloni si nejen skvěle pochutnáte, ale navíc můžete živě sledovat, jak se třeba právě ten váš zákusek krok po kroku klube na svět. Výroba, kterou řídí šéfcukrář Michal Mandys, totiž probíhá přímo před očima návštěvníků.

Foto: ©LIPNO SERVIS
Foto: ©LIPNO SERVIS

Stezka korunami stromů slaví výročí a je otevřena i o Velikonocích

Při procházkách do lesů v okolí Lipna nelze vynechat výlet do korun stromů. Lipenská Stezka korunami stromů byla jako první v České republice postavena v roce 2012 a letos slaví jubilejní kulatiny. Z nadmořské výšky 941 m. n. m. se můžete rozhlédnout do šumavské krajiny a při dobré viditelnosti spatříte i rakouské Alpy. Při stoupání k vrcholkům se dočtete mnoho zajímavostí o ptácích i životě v lese. Potkáte také adrenalinové zastávky, které po jejich zdolání zaručeně vlijí trochu adrenalinu do žil. Na samém vrcholu pak čekají originální zpívající ptačí hodiny.

Stezka je otevřena 364 dní v roce a k její návštěvě můžete využít třeba prodlouženého velikonočního volna. Na Bílou sobotu je zde připraven velikonoční program s tvořivou dílnou, pletením pomlázek i divadelním představením. V neděli pak můžete oslavit sváteční den u restaurace Stodola, kde ochutnáte tradiční velikonoční pokrmy a vyzkoušíte například i zdobení velikonočních vajíček, a další zvyky a tradice.

Foto: ©LIPNO SERVIS
Foto: ©LIPNO SERVIS

Pro otužilce Lipno pro ostatní Aquaworld, a pro malé dobrodruhy Království lesa

Jste-li vyznavači otužování a máte rádi studenou vodu, jsou pro vás vody lipenského jezera jako stvořené. Pro ty, kteří dají přednost teplu a třeba i bublinkám, je k dispozici vodní ráj Aquaworld Lipno a v něm finské sauny, vířivka i plavecký bazén.

Už 30. dubna otevře své brány také oblíbené lesní hřiště Království lesa. Všechna zvířátka v Malé lesní ZOO i všechny houpačky, skluzavky, lanové mosty i trampolíny už se nemohou dočkat na své letošní první návštěvníky.

Už nyní Vám musí být jasné, že pro výlet na Lipno jeden den zkrátka nestačí. Ať už přijedete s partnerem, celou rodinou nebo partou přátel, vždy si užijete dosyta. A protože víme, že je důležité relaxovat nejen aktivně, ale také pasivně, jsou v novém čtyřhvězdičkovém hotelu Element připraveny pohodlné pokoje, které zajistí klid a dostatek prostoru pro odpočinek a regeneraci. Využít můžete i jeden z apartmánů Element Lakeside Apartments, které stojí téměř nad hladinou Lipna a každý z nich má i svou vlastní saunu.

www.lipno.info

REKLAMA

Foto: ©LIPNO SERVIS
Foto: ©LIPNO SERVIS

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA