REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Poznejte Česko ze vzduchu: Zažijte vyhlídkový let balónem

4. 5. 2023

Láká vás svět z ptačí perspektivy? Vyzkoušejte vyhlídkový let balónem, který nabízí klidné výhledy po krajině, a ještě se na konci zážitku stanete baronem či baronkou. Jak co celé probíhá a kde se proletíte?

Vyhlídkové lety balónem patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější zážitky. Proč? V první řadě je to zážitek, který si užijí všechny věkové kategorie – do koše mohou naskočit jak děti, tak i senioři. Pro ty méně pohyblivé pak existují speciální výklopné koše, do kterých nastoupí bez potíží.

Další výhodou je bezpečnost celého zážitku a v neposlední řadě pak také nádherné výhledy, které se vám běžně jen tak nenaskytnou.

REKLAMA

Zažijte turistická místa bez davů

Chcete si prohlédnout Karlštejn, vydat se do vinařských oblastí jižní Moravy nebo obdivovat jedinečnou krajinu Českého ráje? Zážitková agentura Adrop nabízí lety balónem v téměř 40 lokalitách po celém Česku. Prakticky nenajdete místo, kde byste se nemohli proletět.

Velkou výhodou letu balónem je to, že se podíváte i na turisticky vytížená místa, a kromě ostatních vzduchoplavců nepotkáte ani nohu. Kdybyste náhodou nechtěli ani ostatní pasažéry v balonu, protože se chystáte slavit výročí, nebo třeba žádat svou drahou polovičku o ruku, stačí využít privátní let, a celé nebe bude jen vaše.

Jak lety balónem probíhají?

Abyste si mohli užít svoji hodinku v oblacích, potřebujete si nejprve zakoupit letenku. Tu pořídíte například na stránkách už zmiňované zážitkové agentury Adrop. Jakmile máte letenku, vyberete společně s pilotem termín letu a budete doufat, že počasí bude přát i v daný den, abyste let nemuseli přesouvat.

Vždy se létá buď brzy ráno nebo pár hodin před setměním, protože v tu dobu je nejklidnější termické proudění a let naprosto bezpečný. A výhodou pro pasažéry je mnohem fotogeničtější krajina vykreslená nízkým sluncem.

Jakmile vše klapne, dopravíte se na místo odletu, kde se balón nejprve napustí studeným vzduchem a pak se až začne ohřívat hořákem. V tuto chvíli je čas skočit do koše, protože horký vzduch balón brzy vynese do oblak, kde poletíte rychlostí větru celou hodinu.

Nečekejte žádnou akci, rychlost letu je okolo 10–20 km/h. O tolik kilometrů se také posunete od místa startu.

Domů pojedete už jako šlechtici

Hodinka ve vzduchu se chýlí ke konci a pilot začíná přistávat. Doufejte, že přistanete v místě se zvukomalebným názvem, protože podle místa přistání dostanete šlechtické přízvisko. Ale to bychom předbíhali.

Nejprve vás čeká slavnostní křest čtyřmi živly a přípitek, a až poté dostanete do ruky certifikát se svým jménem a titulem barona či baronky, díky kterému se stanete právoplatnými členy vzduchoplavecké rodiny. A protože rodina si musí pomáhat, pomůže vám posádka s cestou zpět na místo startu, abyste nemuseli k autu šlapat pěšky.

Tak už víte, kde se proletíte jako první? Kdyby vás let balónem z jakéhokoli důvodu nenadchl, nezoufejte, na Adropu najdete na 700 dalších zážitků.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA