REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Poznejte Berlín do nejmenšího detailu

27. 9. 2021

Za cestovatelskými zážitky a krásami měst nemusíte vyrážet příliš daleko. Důkazem těchto slov je například Německo se svými úchvatnými místy. Spoustu rozmanitostí zde můžete obdivovat v mnoha městech. Jsou to Drážďany, Mnichov, Pasov, Budyšín, Bamberk, Norimberk nebo Berlín. Právě poslednímu jmenovanému městu Německa budeme věnovat více pozornosti.

Berlín si podmaní naprosto každého

Do Berlína budou směřovat cestovatelé prahnoucí po objevování historie, krásách tamních památek, osobitém umění a nekonečném nakupování. Jak vidno, Berlín nabízí od všeho kousek. Proto začneme hned v úvodu pestrou ochutnávkou zajímavých cílů nejrůznějšího typu.

  • Ostrov muzeí
  • Berlínský dóm
  • Gendamenmarkt
  • Palác Charlottenburg
  • Pamětní kostel císaře Viléma

Při procházkách Berlínem narazíte na prolínající se dobu. Historie navazující na moderní styl. Navštívit byste měli například East Side Gallery neboli poslední zbytky Berlínské zdi, kde je tvořena spousta moderních děl. Osobitou atmosférou na vás dýchne náměstí Alexanderplatz. Na něm stojí řada významných objektů.

REKLAMA

Od historie až po zábavu a poznávání

Berlín, to pochopitelně nejsou pouze památky v podobě Braniborské brány, Reichstagu a podobných staveb. Berlín si vás podmaní i řadou ostatních věcí. Možná právě proto je tato německá metropole jako stvořená pro mladé, rodiny s dětmi, ale také seniory. Každý si tu přijde na to své.

  • Vánoční trhy
  • Zoologická a botanická zahrada
  • Tropical Islands

S Berlínem je spjat i velký kus historie, což poodkrývá řada dalších míst, mezi něž patří Checkpoint Charlie, Židovské muzeum, Památník holokaustu a mnohé jiné. Berlín, to je také Státní a Německá opera, možnost návštěvy přemíry koncertů, kulturních akcí a v neposlední řadě nekonečné nakupování.

Objevte kouzlo Berlína podle vlastní chuti

Jestliže chcete poznat tradiční Německo, potažmo Berlín, podlehněte tamní gastronomii. Město je protnuto přemírou restaurací, barů a podobných zařízení, kde okusíte typická německá jídla. Vynechat byste neměli pro město tradiční pochutinu curry wurst. To vše následně zapijete pivem Berliner Weisse. Přesvědčte se o tom, že Berlín a ostatní německá města vám toho mají opravdu hodně co nabídnout.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA