Pouť Českého Anděla 2022

Spolek Cesta Česka srdečně zve na 6. ročník Poutě Českého Anděla s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe.“ Akce je určena široké veřejnosti a je vhodná pro rodiny s dětmi.

Pouť bude zahájena ve Ctiněvsi pod kostelem v 10 hod. Po vystoupení multižánrového vokálního kvarteta Bohemia Voice se účastníci vydají na pouť na horu Říp, která má sedm zastavení a měří necelých pět kilometrů. Cesta na vrchol vede přes pramen Hamlouf k úpatí hory, okolo Řípu a dále až pod rotundu svatého Jiří. Putování bude zakončeno ve Ctiněvsi pod kostelem, kde bude program pokračovat až do večerních hodin. Vystoupí zde několik umělců a nejen pro nejmladší účastníky jsou připravena představení loutkového Divadla Volfi, ukázky lovecké kynologie a další. Mezi řemeslnými stánky s tvořivými dílnami a ukázkami lidových řemesel se představí též výrobce se značkou Regionální produkt Jizerské hory. Na stáncích bude zajištěno rozmanité občerstvení, např. ručně pražená káva, oblíbená domácí zmrzlina, steaky ze zvěřiny od místních myslivců, výběr piv z Podřipského rodinného minipivovaru atp. Po celý den bude též otevřena místní restaurace U Praotce Čecha.

Vůbec poprvé zde bude možné zakončit též putování po Poutní cestě Blaník–Říp, kterou spolek otevřel ve spolupráci s Klubem českých turistů na podzim 2019.

Více informací na: https://www.cestaceska.cz/cs/pout-ceskeho-andela/6-rocnik-21-5-2022.html

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama